Konfucjusz. Biografia

83-89700-44-1
Konfucjusz, Chiny
filozofia i etyka
Feanor

„Biografia bogata w historię, przetykana sentencjami, z których mędrzec jest znany… Clements wykorzystuje umiejętność snucia opowieści, żeby ożywić >>pełen trudu los nauczyciela sprzed dwóch i pół tysiąca lat.

byeol | 2011-02-04
Przeczytana: 04 lutego 2011

Interesująca książka, przedstawiająca życie Kong Fu Zi. Tak dużo jest informacji, przekazów o filozofii konfucjańskiej. Jednak nie pozostało wiele zapisów z życia samego Wielkiego Filozofa. Książka jest dodatkowym uzupełnieniem wiedzy o Chińskim Myślicielu. Jak mawiał Konfucjusz: "Pielęgnuj swoją dawną wiedzę i dąż do zdobywania nowej, byś mógł być nauczycielem innych" :]

Feanor | 2010-06-29
Przeczytana: 29 czerwca 2010

Tak jak autor wspomina we wstępie, raczej rys biograficzny niż analiza nauki. Zrobił to konkretnie, ale do mnie nie przemówiło.

Outcast | 2015-07-06
Przeczytana: 06 lipca 2015