Odwaga tworzenia

Courage to create
83-7120-087-0
psychologia, twórczość
Raincloud

Rollo May jest wybitnym psychologiem amerykańskim, autorem fundamentalnych dla współczesnej psychoanalizy dzieł, a także wielu rozpraw i książek z pogranicza psychologii i antropologii kulturowej. Wykładał na wielu uniwersytetach amerykańskich (Harvard, Princeton, Yale). Jest członkiem Amerykańskiego Towarzystwa Psychologicznego. W swojej najbardziej interesującej książce od czasu bestselleru...

W swojej najbardziej interesującej książce od czasu bestselleru Miłość i wola Rollo May analizuje jeden z najzdrowszych impulsów człowieka - twórczość. Autor pokazuje, jak może ona uczynić nasze życie bogatszym i efektywniejszym. Jest to niezwykle mądra książka, która pomaga czytelnikowi znaleźć odpowiedź na wiele ważnych pytań, odkrywa przed nim nowe formy, symbole i wzorce, przekonując, że moc tworzenia istnieje w każdym z nas.

FromNorwayWithLove | 2012-02-05

"...konflikt obecny w dziełach sztuki jest rezultatem zwycięskiej walki artysty przeciwko ograniczeniom."

mariola | 2016-10-24
aGa | 2016-05-22