Nocne okna

Night windows
83-7319-741-9
powieść, Patrick Balfour
Raincloud

"A skąd możemy wiedzieć, kogo najbardziej skrzywdziliśmy, albo niechcący zraniliśmy w ciągu całego swojego życia? Skąd mamy wiedzieć, jakich gdzie narobiliśmy szkód?" Znany nowelista, Patrick Balfour, jest również gwiazdą mediów, dyrektorem jednego z najlepszych liceów w Londynie i ojcem dwójki dzieci. Jego intensywne, pełne sukcesów życie kończy się wraz z dniem, w którym oskarżony zostaje o drobne przestępstwo, ale i o pedofilię. Ktoś knuje spisek mający na celu zniszczenie Balfoura. Dostaje on tajemnicze listy będące fragmentami jego ulubionych książek, czuje się coraz bardziej zaszczuty, zastanawia się kto może nienawidzić go do takiego stopnia, by zrobić wszystko by zniszczyć mu karierę. W ten sposób poznajemy przeszłość Patricka Balfoura, okazuje się, że zdradzał żonę, że w szkole miewał konflikty z personelem, że jest sporo osób mogących chcieć mu zaszkodzić. Gdy jest już na skraju załamania nerwowego, jego koszmar się kończy, policja odkrywa szantażystę. Doskonale skonstruowany wątek kryminalny jest w powieści tłem dla zaprezentowania psychologii człowieka szantażowanego, sposobu w jaki zaczyna podejrzewać wszystkich dookoła, męczy się, zaczyna wątpić we własną poczytalność.

Janina | 2012-10-06
Przeczytana: 30 września 2012

Świetnie się czytało tę książkę, z gatunku lekkich i przyjemnych. Dało się też trochę zadumać nad postaciami. Relacje bohaterów nieco papierowe, niekonsekwentne, czasem jednowymiarowe. Cała intryga w gruncie rzeczy mało realna, jednak mimo to znakomita rozrywka.

Aska512 | 2015-06-22
Przeczytana: 22 czerwca 2015

Na początku bardzo długo nie mogłam się przekonać to tej książki, czytałam ją bardzo opornie, bo nie poddaje się raczej, ale zakończenie mocno mnie zaskoczyło, nie domyśliłam się ani przez chwilę, że tak się akcja potoczy, więc książka spełniła swoją rolę, nie żałuje, że ją przeczytałam.

Agata | 2014-08-08
Przeczytana: lipiec 2014

Dobrze się czytało, miło, lekko i przyjemnie :) zaskoczyło mnie zakończenie, obstawiałam inne postaci. Według mnie warto przeczytać.

Agnieszka Szopieraj | 2012-07-15

Zaciekawiła mnie od pierwszego momentu i z chęcią czytałam do samego końca, by dowiedzieć się, o co tak naprawdę chodzi :)

Ania | 2012-09-27
Na półkach: Przeczytane, Wciąga
Przeczytana: 27 września 2012

Dobra książka. Szybko się czyta, zagadka wciąga, zmusza do myślenia, analizowania. Zakończenie zaskakuje.

Asica Jarzynka | 2016-01-28

Zaskakujące zakończenie :), miło się czytało, w sumie jednym tchem :)

nicholas | 2011-03-03
Na półkach: Przeczytane, 2011, Posiadam
Przeczytana: 03 marca 2011

Dobry kryminal, dobra zagadka, rewelacyjna koncowka. Od poczatku polubilem Patrica i do samego konca nie wiedzialem kto jest odpowiedzialny za cale zamieszanie. Moje typy nie sprawdzily sie, wiec moge powiedziec, ze ksiazka spelnila swoje zadanie. Warto przeczytac.

Adriana | 2016-10-12

Zaskakująca. Lekko i przyjemnie się czyta. Polecam.

Irena | 2017-05-22
moniaL | 2016-10-03