Homer, Iliada

Tłumaczenie: Halina Kralowa
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Mała proza". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Czytelnik
Omero, Iliade
83-07-03042-0
baricco, włochy
Raincloud

Książka Homer, Iliada ukazała się we Włoszech jesienią 2004 roku. Autor ponownie zaskakuje czytelników; tym razem opowiada Iliadę Homera. Niekiedy śni mi się proch, broń, bogactwa i młodzi bohaterowie. Zawsze w tym samym miejscu, na brzegu morza. W zapachu krwi i mężczyzn. Ja tam mieszkam, a król wszystkich królów marnuje swoje życie i swoich ludzi dla mnie: dla mojej urody i wdzięku. Kiedy się budzę, jest przy mnie ojciec. Gładzi mnie i mówi, już po wszystkim, moja córko. Śpij. Już po wszystkim.

Kinga-Kot-Blumi | 2016-11-13
Przeczytana: 13 listopada 2016