Zamki z piasku

Tłumaczenie: Halina Kralowa
Wydawnictwo: Czytelnik
Castelli di rabbia
83-07-03075-7
baricco, włochy, powieść włoska, 20w
Raincloud

Koniec XIX wieku. Miasteczko Quinnpak gdzieś w Europie. Marzenia pana Raila i usta pani Rail. Pierwsze pociągi i Cristal Palace. Dziwne orkiestry. Dziwni ludzie. Historie, które splatają się w jedną fascynującą opowieść o upartych ludzkich namiętnościach, o wznoszonych z pasją pięknych zamkach z piasku.
Zamki z piasku są wczesną, powstałą w 1991 roku, powieścią autora bestsellerowego Jedwabiu.

Nikt tak nie umie pisać o mocy zaklętej w maszynie, o potencji, o niejasności i żywotności jak Baricco. Tej książki nie da się dziabnąć jednego dnia - to byłaby zbrodnia! Baricco trzeba się delektować...

Edi_Edi | 2016-02-03
Przeczytana: 03 lutego 2016

Alessandro Baricco zarekomendowała mi znajoma, a w bibliotece były tego autora tylko "Zamki z piasku". Dałam 'zamkom' ocenę 'dobra', bo nie ma kategorii 'dziwna'. "Zamki.." to dziwna książka. Nie jestem pewna czy zrozumiałam przesłanie Baricco. Czy w ogóle jakieś było? Na pierwszy rzut oka książka jest chaotyczna, ale w tym chaosie jest metoda i po przebrnięciu pierwszych 100 stron pewien urok.

Ka_Ha | 2015-02-27

Nie najlepsza, nie najgorsza. Całość nieco chaotyczna, patchworkowa, ale rozdział o maszerującej orkiestrze to mistrzostwo świata.

slowik | 2012-07-12
Przeczytana: sierpień 2012
Mademoiselle | 2010-11-08

Nawet już nie pamiętam ile razy ją czytałam...

Nutinka | 2013-09-20
Na półkach: Przeczytane, Wymienię