Córka Mistrala

Autor:
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Literka". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
tłumaczenie
romans, kobiety, współczesna
typ
papier
Lily
6,68 (166 ocen i 5 opinii)

Opis książki

Powieść o trzech pokoleniach rudowłosych piękności - Maggy Lunel, jej lubiącej życie córki Teddy, i wnuczki Fauve - kobiet sukcesu, związanych namiętnością z genialnym malarzem Julienem Mistralem. Panoramiczny obraz świata sławnych artystów, projektantów mody i modelek. Książka inspirowana życiem Pabla Picassa. Na jej podstawie powstał popularny serial tv wyświetlany także w Polsce.
Wydanie I

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena

Inne wydania

Polecamy

Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
Opinie czytelników
Wicca | 2013-06-03
Przeczytana: 20 kwietnia 2005

Idealna lektura na ciepłe oraz chłodne wieczory. Podróż w czasie z zapachem farby i świata mody - tak można by w skrócie napisać. Ale czy tylko?

Czym jest tak naprawdę „CÓRKA MISTRALA”? Moim zdaniem, nie tylko „[…]powieścią o trzech pokoleniach rudowłosych piękności, kobiet sukcesu, bohaterek skandali, związanych z jednym nadzwyczajnym człowiekiem - Julienem Mistralem - malarzem geniuszem, którego namiętności pochłonęły je wszystkie.”
Jest to niezwykle barwna, żywa opowieść - wehikuł czasu, wiodący Czytelnika przez Paryż lat dwudziestych aż do lat siedemdziesiątych, z ciekawym akcentem na Prowansję oraz Nowy Jork. Powieść, a zarazem portret Juliena Mistrala oraz trzech kobiet Lunel, których losy, nie zawsze na szczęście, związały się z losami tego artysty.

Podróż, w jaką wysyła nas autorka, rozpoczynamy we wrześniu 1975 r. i stopniowo cofamy się w czasie, by poznać wspomnienia Maggy, następnie Teddy, jej córki, której ojcem był amerykański milioner, oraz wspomnienia Fauve - ...

Monika | 2011-09-29
Na półkach: Przeczytane, 2011
Przeczytana: 28 września 2011

Świat modelek zdecydowanie nie jest moim światem. Nie trafiają mi do przekonania opowieści o ciężkiej, katorżniczej wręcz pracy tych pań. Do połowy więc książka ciągnęła mi się niemiłosiernie (cieniutkie trzy gwiazdki).
Od połowy szalenie mnie wciągnęła ciekawie rozwijająca się historia miłosna (mocne cztery gwiazdki).
Jednak klimat starych synagog nie uwiódł mnie. Koniec książki nie zaskoczył, nie zauroczył (trzy gwiazdki).
Ocena ogólna to mocne trzy gwiazdki.

ira | 2015-04-05
Na półkach: 2015, Przeczytane
Przeczytana: 05 kwietnia 2015

Zaczytywałam się kiedyś w książkach Judith Krantz, więc kiedy zobaczyłam okładkę "Córki Mistrala" od razu przypomniałam sobie młodziutką Magali "Maggy" Lunel, wyruszającą na podbój Paryża.
Te powieści może zestarzały się trochę, ale ja zawsze pozostanę pod wrażeniem barokowego przepychu, z jakim Krantz opisywała ludzi, miejsca, zdarzenia.

eve | 2014-01-08

Ciekawa powieść o różnych nieprzewidywalnych losach kobiet, gdzie charakter ich i determinacja do osiągnięcia celu są motorem w dążeniu do zamierzonych celów.

monica12 | 2013-08-06

Idealna książka na wakacje. Niesamowita historia trzech kobiet, trzech pokoleń.

Irena | 2015-03-19
Na półkach: ROK 2010, Przeczytane