Okładka książki Córka Mistrala

Córka Mistrala

Autor:
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Literka". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
tłumaczenie
romans, kobiety, współczesna
typ
papier
Lily
6.68 (151 ocen i 5 opinii)

Opis książki

Powieść o trzech pokoleniach rudowłosych piękności - Maggy Lunel, jej lubiącej życie córki Teddy, i wnuczki Fauve - kobiet sukcesu, związanych namiętnością z genialnym malarzem Julienem Mistralem. Panoramiczny obraz świata sławnych artystów, projektantów mody i modelek. Książka inspirowana życiem Pabla Picassa. Na jej podstawie powstał popularny serial tv wyświetlany także w Polsce.
Wydanie I

Polecamy

Opinie czytelników
Wicca | 2013-06-03
Przeczytana: 20 kwietnia 2005

Idealna lektura na ciepłe oraz chłodne wieczory. Podróż w czasie z zapachem farby i świata mody - tak można by w skrócie napisać. Ale czy tylko?

Czym jest tak naprawdę „CÓRKA MISTRALA”? Moim zdaniem, nie tylko „[…]powieścią o trzech pokoleniach rudowłosych piękności, kobiet sukcesu, bohaterek skandali, związanych z jednym nadzwyczajnym człowiekiem - Julienem Mistralem - malarzem geniuszem, którego namiętności pochłonęły je wszystkie.”
Jest to niezwykle barwna, żywa opowieść - wehikuł czasu, wiodący Czytelnika przez Paryż lat dwudziestych aż do lat siedemdziesiątych, z ciekawym akcentem na Prowansję oraz Nowy Jork. Powieść, a zarazem portret Juliena Mistrala oraz trzech kobiet Lunel, których losy, nie zawsze na szczęście, związały się z losami tego artysty.

Podróż, w jaką wysyła nas autorka, rozpoczynamy we wrześniu 1975 r. i stopniowo cofamy się w czasie, by poznać wspomnienia Maggy, następnie Teddy, jej córki, której ojcem był amerykański milioner, oraz wspomnienia Fauve - córki M...

Monika | 2011-09-29
Na półkach: Przeczytane, 2011
Przeczytana: 28 września 2011

Świat modelek zdecydowanie nie jest moim światem. Nie trafiają mi do przekonania opowieści o ciężkiej, katorżniczej wręcz pracy tych pań. Do połowy więc książka ciągnęła mi się niemiłosiernie (cieniutkie trzy gwiazdki).
Od połowy szalenie mnie wciągnęła ciekawie rozwijająca się historia miłosna (mocne cztery gwiazdki).
Jednak klimat starych synagog nie uwiódł mnie. Koniec książki nie zaskoczył, nie zauroczył (trzy gwiazdki).
Ocena ogólna to mocne trzy gwiazdki.

eve | 2014-01-08

Ciekawa powieść o różnych nieprzewidywalnych losach kobiet, gdzie charakter ich i determinacja do osiągnięcia celu są motorem w dążeniu do zamierzonych celów.

monica12 | 2013-08-06

Idealna książka na wakacje. Niesamowita historia trzech kobiet, trzech pokoleń.

Jerzyslawa | 2013-09-26

Kalendarium literackie
  • Elias Canetti
    109. rocznica
    urodzin
    Tylko że powieści nie są żadną strawą dla ducha. Przyjemność, jaką być może sprawiają, przepłaca się niezmiernie; rozkładają one najlepszy charakter. Człowiek uczy się wczuwać w rozmaite typy ludzkie, zaczyna smakować w różnorodności, wciela się w postacie, które mu się podobają. Każde stanowisko st... pokaż więcej
  • Dawid Grosman
    60. rocznica
    urodzin
    Zabiję matkę jeśli mnie jeszcze raz urodzi
  • Michael A. Cremo
    91. rocznica
  • Melissa Marr
    42. rocznica
    urodzin
    Czasami miłość oznacza, że trzeba odejść.
  • Josephine Tey
    118. rocznica
  • Adam Boniecki
    80. rocznica
    urodzin
    (...) drzemie w nas wciąż nadmiar lęku, słabości, poczucia niższości. Człowiek pewny swojej ojczyzny, nie będzie szalał na jej punkcie. Człowiek pewny swojej wiary nie będzie wszędzie węszył jej prześladowań. I odwrotnie. To niepewność własnych przekonań budzi agresję obronną u wszystkich stworzeń,... pokaż więcej
  • Witold Gombrowicz
    45. rocznica
    śmierci
    Człowiek jest najgłębiej uzależniony od swojego odbicia w duszy drugiego człowieka.
  • Randy Pausch
    6. rocznica
    śmierci
    Czas jest wszystkim, co masz ... i pewnego dnia może się okazać, że masz go mniej, niż sądzisz.

Znajdź nas na Facebooku