Wieża Czat

Tłumaczenie: Dariusz Kopociński
Cykl: Kroniki Tornoru (tom 1)
Wydawnictwo: Solaris
Watchtower
fantasy
dona

Tornor. Podchmurna Twierdza. Zilia i Pel to bastiony strzegące krainę Arun przed napaściami barbarzyńców z Anhardu za północnymi górami. Tymczasem pojawia się charyzmatyczny przywódca z południa - Kol, który zdobywa kolejne twierdze dzięki liczebnej przewadze i okrucieństwu. Syn księcia podbitego Tornoru jest zmuszony służyć mu jako błazen, na szczęście ma wiernego sługę Ryke"a, z którego pomocą ucieka z niewoli. Na wygnaniu poznaje legendarnych tancerzy Arun, których wciąga w swój plan odbicia twierdzy i odzyskania dziedzictwa. Ale spotkanie tancerzy całkiem odmieni jego widzenie świata.

źródło opisu: http://solarisnet.pl/fantastyka/93228-wieza-czat.html

źródło okładki: http://solarisnet.pl/fantastyka/93228-wieza-czat.html

Pakoziom | 2012-03-05

Jedna z najgorszych książek jaką czytałem w życiu. Nudna akcja, a właściwie jej brak, papierowe postaci, w które nie można uwierzyć i na domiar złego zmarnowanie całkiem dobrego pomysłu. Żeby chociaż był jakiś morał albo puenta, a tu kompletna pustka fabularna i edukacyjna.

Kasia | 2016-03-11
Przeczytana: 15 marca 2016