Dziewczyna z Północy

Tłumaczenie: Dariusz Kopociński
Cykl: Kroniki Tornoru (tom 3)
Wydawnictwo: Solaris
The Northen Girl
fantasy
dona

Ostatni tom Kronik Tornoru odsłania nam tajemnice krainy Arun, czirisów i mistycznej religii cziji - skłaniającej ludzi do życia w harmonii z naturą. Miastem Kedra rządzi rada możnych rodów, sporo do powiedzenia mają w nim również przedstawiciele białego klanu, czyli czarownicy. Przed laty zabroniono w mieście noszenia broni, wygnano też czerwony klan tancerzy-wojowników - czirisów. Znaczenie starych rodów słabnie, po władzę sięgają nowe kupieckie rodziny, a czarownicy Kedry mają swoje, nieznane cele. Ktoś zaczyna nagle przemycać w mury miasta zakazaną białą broń. Czyżby miał nastąpić koniec długich lat pokoju w Arunie?

źródło opisu: http://solarisnet.pl/fantastyka/93229-dziewczyna-z-polnocy.html

źródło okładki: http://solarisnet.pl/fantastyka/93229-dziewczyna-z-polnocy.html

Pakoziom | 2012-03-05

Mówiąc szczerze to najlepsza część najgorszej trylogii jaką czytałem.Za dużo opisów, a akcja jest nudna jak mecze Ekstraklasy. Mini-tragedia w porównaniu do poprzednich części. Czytałem tę książkę na początku mojej przygody z fantastyką i tylko dlatego doczytałem tą trylogię do końca.

Dex | 2015-06-11
Na półkach: 2015, Przeczytane