Szyfr Aleksandra Wielkiego

Wydawnictwo: Albatros
tłumaczenie
Andrzej Szulc
The Alexander Cipher

Ponad 300 lat przed Chrystusem Aleksander Macedoński, legendarny wódz i zdobywca, został pochowany w Aleksandrii w Egipcie z honorami godnymi samego Boga. Mauzoleum Aleksandra, uważane za jeden z cudów świata, przetrwało sześćset lat. Później ślad po nim zaginął. Lokalizacja grobowca stanowi wielką nierozwiązaną zagadkę współczesnej archeologii. Zaginionego sarkofagu poszukuje w Egipcie młody archeolog i instruktor nurkowania Daniel Knox. Nie on jeden. Tropem złotego katafalku i niewiarygodnych skarbów, jakie wokół niego zgromadzono, podąża dwóch niebezpiecznych ludzi, którzy mają własne porachunki z Knoksem. Badając kompleks podziemnych korytarzy, na jaki natrafili robotnicy budujący hotel w centrum Aleksandrii, Daniel i jego przyjaciółka, fotograf i papirolog Gaille Bonnard, odnajdują zagadkową inskrypcję. Czyżby znajdował się tam klucz do odkrycia, które przyćmi nawet odnalezienie ruin Troi przez Schliemanna?

źródło opisu: http://www.wydawnictwoalbatros.com/

• Ponad wszystko
  • Ostatni list
  • Uczeń architekta
  • Każdy został człowiekiem
  • Halo człowiek. Rozmowy o tym, co ważne
  • Dwóch panów z branży
  • Ósme życie (dla Brilki)
  • Amelia i Kuba. Stuoki Potwór

7,75 (4 ocen i opinii)
Każdy został człowiekiem
Piotr Nesterowicz

7 (1 ocen i opinii)
Halo człowiek. Rozmowy o tym, co ważne
Konrad Kruczkowski

W obcej skórze
Sarah Hilary

6,94 (17 ocen i opinii)
Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
Cezary | 2015-05-02
Na półkach: Sensacja, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 2012 rok

Dość wartka akcja, ale bez zbytnich emocji

Kuba Koput | 2012-06-03

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Musiałem się bardzo mocno zmuszać do czytania ponieważ w cale mnie nie wciągała ;( jestem niestety rozczarowany ponieważ interesuje się historią i archeologią a na tą książkę poświęciłem trochę czasu i pod koniec jej czytania stwierdziłem, że nie będę tego czasu marnował dalej. Jeżeli ktoś interesuje się np. Egiptem(dzieje się tam głównie akcja, wiele ciekawostek) to jak najbardziej polecam.

Magda Branica | 2011-09-03
Przeczytana: 02 września 2011

Kolejna książka do której byłam sceptycznie nastawiona ale ta akcja mnie wciągnęła. Dla każdego kto lubi przygody, wątki kryminalne i krwawe jadki :D Jest akcja i adrenalina.

Cat | 2014-07-02

Przyjemnie się czytało. Czułam dynamikę w książce. Duży plus za opowiedzenie świetnej historii o poszukiwaniu ciała Aleksandra Wielkiego.

Paweł Lesiak | 2013-11-04
Przeczytana: 2011 rok

Dobry kryminał na jesienny wieczór. Intryga i zbrodnia z historią, a raczej mitem w tle.

rodeg | 2014-02-18

Przeciętna zwłaszcz początek, druga połowa ciekawsza.

Fajna. Ciekawa. Interesująca. Warto przeczytać.

artfan | 2016-04-13
Anna | 2016-01-08