TyMyśl. Inaczej zrobią to za Ciebie...

Seria: Onepress Power
Wydawnictwo: Onepress
biznes, finanse

To drugie wydanie -- bo Ty chcesz być na bieżąco, a my się rozwijamy. Dodaliśmy dwa rozdziały. Nauczyliśmy się sporo o różnicy między logiką, bezwarunkowymi uczuciami i ciągle zmieniającymi się emocjami. Napisaliśmy o człowieku myślącym, który potrafi korzystać z całej oferty świata, a nie tylko prowadzić egzystencję transującego robota, powtarzającego za innymi ich życie. Oj, będziesz dużo mądrzejszy po przeczytaniu tego wszystkiego... Dużo!

Wiesz, że pewne rzeczy się nie zmieniły? Nadal 99,3% ludzi, którzy zwrócili uwagę na tytuł tej książki, sięgnęło po nią i czyta teraz ten tekst. Ich mózgi, wiedzione pragnieniem nowości i nieznanego, przestawiły się na tryb ciekawości oraz zainteresowania. Teraz chcą dowiedzieć się, o czym jest ta książka. Zanim ją kupią, przeczytają tę stronę do końca...

To nie jest czytanie w myślach, bo bez czarnego kruka, szklanej kuli i czapeczki w księżyce nie da rady bawić się w udawanie. Zamiast tego pobawimy się w przekazywanie wiedzy. Ważnej wiedzy. Bo dziś, aby elastycznie funkcjonować w świecie, potrzebujesz dwóch rzeczy -- informacji i kontekstu, w jakim możesz ją zastosować. Mimo tak wielu lat spędzonych w szkołach, poznania budowy pantofelka, wykucia na pamięć miliona wzorów z fizyki i opanowania umiejętności obliczania pola graniastosłupa, w ogóle z tej wiedzy nie korzystasz. Dlaczego? To proste: nie powiedziano Ci, co z tym zrobić. Informacja bez możliwości jej wykorzystania w praktyce jest tyle warta, co umiejętność pływania na pustyni.

Ludzie poświęcają w swoim życiu więcej czasu na poznanie instrukcji obsługi pralki niż własnego mózgu. Paradoks obecnych czasów polega na tym, że niezwykle ważne sprawy, takie jak umiejętność posługiwania się inteligencją emocjonalną i zarządzania swoim umysłem, dynamika grup i sposób funkcjonowania rodziny, utrzymywanie właściwych relacji z przyjaciółmi i interakcji międzyludzkich, wiedza o tym, jak zarabiać szmal, i wiedza biznesowa pozwalająca robić interesy, są pozostawione samopas i musisz je poznawać poza szkołą. Ale odpręż się. Trafiłeś na właściwą lekturę...

źródło opisu: http://onepress.pl/

źródło okładki: http://onepress.pl/

Michał | 2012-08-07
Przeczytana: 07 sierpnia 2012

Mnóstwo bardzo nieszablonowych stwierdzeń dotyczących wielu naszych ludzkich zachowań i mechanizmów, na które większość z nas na pewno nie zwróciła nigdy uwagi, czyni tą pozycję wyjątkową i odróżnia ją od szeregu innych książek tego typu. Choćby tylko z tego powodu warto sięgnąć po książkę pana Grzesiaka.

Pruko | 2011-11-14
Przeczytana: 2010 rok

Pozwala poszerzyć horyzonty myślowe dotyczące postrzegania i interpretacji otaczającej nas rzeczywistości, pokazuje jak podchodzić do tego co nas otacza, co najważniejsze motywuje do refleksji na temat jakości naszego życia

asiaa77 | 2011-10-30
Przeczytana: 30 października 2011

Świetna książka napisana zrozumiałym językiem, która pokazuje, że gdy zmienimy swój sposób myślenia i weźmiemy życie w swoje ręce, możemy osiągnąć wszystko.

archaii | 2014-03-01
Przeczytana: 01 marca 2014

Miliony razy słyszałam, że mapa nie jest terenem, a nasz obraz rzeczywistości to mapa, która czasami nijak się ma do samej rzeczywistości i jest taka, jaką ją sobie rozrysujemy. Ale po raz pierwszy ktoś tak dobitnie skłonił mnie do rozważenia świata z innego punktu widzenia, w aspekcie fizycznym, że od czasu do czasu (mimo, że skończyłam ją czytać kilka miesięcy temu) nachodzi mnie myśl: ciekawe jak to widzą psy... Poza tym ćwiczenia do poszerzania zmysłów są niezłe. I misje też wydają się ciekawe (ale jakoś żadnej misji jednak nie wykonałam). Warto ją przeczytać.

hienka7 | 2012-11-23
Na półkach: Przeczytane, 2012
Przeczytana: 23 listopada 2012

Książka dla tych którzy chcą coś zmienić w swoim życiu - autor przedstawia w niej kilka metod NLP dzięki którym możemy zmienić swoje przekonania, pozbyć się fobii czy zmienić nawyki itp. Warto przeczytać i wypróbować na sobie działanie technik - ja próbowałam i będę próbować dalej :-)))

Aleksandra | 2012-08-26

Bardzo lubię książki o tej i podobnej tematyce, faktycznie pozwalają w pewnym sensie się rozwinąć, inaczej spojrzeć na wiele spraw, zacząć inaczej dostrzegać lub interpretować wiele spraw i relacji międzyludzkich, ale jeśli ktoś chce czytać książki o takiej tematyce zdecydowanie polecam książki dr. Josepha Murphiego. Ta jest napisana, moim zdaniem, tylko dla celów komercyjnych...

| 2015-01-11
Przeczytana: 2012 rok

Nie zawiodłam się..czyta się jednym tchem. Może momentami trochę aż nazbyt "filozoficzna", ale filozoficzna ciekawie, nawet bardzo. Grzesiak poraża dowcipem i dobrym słowem w kontekstach myślowych. Byłam nią zachwycona w trakcie czytania.Polecam

"Jeśli się nie umiesz cieszyć maluchem, nie zabieraj się za Ferrari, bo staniesz się jego niewolnikiem. Cieszenie się jest umiejętnością wynikającą z radości, a nie z posiadanego przedmiotu - to zdolność przeżywania, a nie wywoływania stanów emocjonalnych"

1. Tu nie chodzi o to by "mieć", ale o to by "być". Są ludzie, którzy im więcej mają tym są bardziej szczęśliwi, ale uwierzcie mi, że znam takich, którzy mogą sobie pozwolić na każdą rzecz w swoim życiu, a nie są szczęśliwi. Ile aktorów, piosenkarzy, ogólnie gwiazd mają(mogą mieć) wszystko, ale ciągle chodzą na nowe odwyki ? Trzeba BYĆ ! Bo najlepsze rzeczy w życiu są za darmo.

"Małe dziecko kocha swoich rodziców* niezależnie od jakichkolwiek czynników - pochodzenia, koloru oczu. wykształcenia, wagi, wzrostu, " itp. itd.

2. Kocham swoich rodziców, bo są dla mnie dobrzy. Bo są ze mną w trudnych chwilach, ale i w tych najwspanialszych. Kocham ich, bo mnie wspierają, uczą.. po prostu są ze mną (trzeba BYĆ). Jeśli ktoś mnie...

Eva | 2014-09-12
Przeczytana: 12 września 2014

Grzesiak dał czadu z końcowymi ćwiczeniami - łamią schematy! Jednak ciekawi mnie, czy jest ktoś kto je wszystkie zrobił, bo mnie nie starczyło czasu. Kilka z nich mam za sobą i muszę powiedzieć, że jak wiem po co, to i działanie przychodzi łatwiej i przyjemniej. Pozytywna część pierwsza, dobrze skondensowana wiedza i to mi najbardziej odpowiada w tej książce, że nie ma 300 stron, a wiedza praktyczna w niej zawarta jest jak spędzenie długich dni na szkoleniach z rozwoju osobistego. I najważniejszy wniosek, który nasunął mi Mateusz Grzesiak swą książką to: Każda reakcja, która budzi słabe emocje wymaga rozpracowania, czego każdego dnia niestety większość z nas nie robi.

enhap | 2013-11-14
Przeczytana: 13 listopada 2013

Bardzo dobra książka Mateusza. NLP w wersji przystępnej, praca z przekonaniami, emocjami, wizualizacja i techniki. Przytoczone historie uzmysławiają jak ważne jest działanie w swojej własnej głowie, i jak prosta może być zmiana. Polecam, zwłaszcza na początek przygody z rozwojem osobistym.