Niewinni w piekle

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka, Prószyński i S-ka
Blameless in Abaddon
83-7180-273-0
dona

Kontynuacja bulwersującej powieści "Pióro Archanioła". Chociaż Bóg już nie żyje, ludzie wciąż chętnie obarczają Go odpowiedzialnością za wszystkie swoje niepowodzenia. Martwe Boskie Ciało zostało zamienione w atrakcję turystyczną, odwiedzaną tłumnie zarówno przez żądnych sensacji niedowiarków, jak i przez tych, którym swoiście pojmowana wiara każe szukać otuchy nie w religijnym przeżyciu, lecz jarmarcznym rozgardiaszu.

Degamisz | 2014-04-15
Na półkach: Przeczytane, Chcę mieć

O ile pierwsza część "Pióro archanioła" zaskoczyło mnie pomysłem fabularnym o tyle druga część zdecydowanie to przebiła. Ciało martwego Boga, które miało zostać złożone w lodowej grocie kończy jednak inaczej - jako atrakcja turystyczna. Wszystko do czasu kiedy ludzkość wytacza martwemu Bogu proces o wszelkie nieszczęścia i krzywdy na jakie pozwolił na świecie. Pomysł bulwersujący (żarliwi katolicy nie splugawią sobie dłoni taką książką) aczkolwiek bardzo ciekawy

Dnamica | 2011-01-05

Książkę trzeba przeczytać do końca,w swojej zdawałoby się absurdalnej treści kryją się podteksty dające do myślenia. W mojej ocenie zasługuje na dobrą+

AariciaVanGree | 2013-09-01

niesamowita wyobraźnia autora - trochę patetyczna - jednak jaka miałaby być w takim temacie ;)

annaroza | 2016-05-29
Przeczytana: 2000 rok