Okładka książki W stronę miłości

W stronę miłości

Autor:
tłumaczenie
A.Kalicka, A.Szafran, Ł.Rybiński, A.Augustyniak, M.Żadkowski, M.Żurek, Ł.Pałucha, S.Paszek, S.Sikorski, M.Łopatniuk, J.Adamczewska, T.Krzyżanowski
oryginalne
wydawnictwo
Oficyna Wydawnicza Graph Media Film
83-85806-12-1
obyczajowa, miłość, przyjaźń
typ
papier
Barbara
6.06 (69 ocen i 4 opinie)

Opis książki

"W stronę miłości" to drugi, po "Okruchach światła", zbiór nie znanych dotąd polskiemu czytelnikowi opowiadań L.M.Montgomery. Łączy je wspólny motyw: miłość - jej poszukiwanie, utrata, tęsknota... Spoza najsmutniejszych jednak opowieści prześwieca przekonanie, iż ludzie pełni są dobra, a świat, nawet jeśli czasem nie do końca zrozumiały, rządzi się prawami harmonii i piękna. Wszystkie opowiadania...

Wszystkie opowiadania zawarte w tym tomie pierwotnie publikowane były w czasopismach:
1. Romans Jedydiasza - The Romance of Jedediah, "Housewife", 1912
2. Między wzgórzem a doliną - Between the Hill and the Valley, "Springfield Republican", 1905
3. Zgoda buduje, niezgoda rujnuje - A House Divided against Itself, "Canadian Home Journal", 1930
4. Na makrele - Mackerereling out in the Gulf, "Springfield Republican", 1905

Inne wydania

Polecamy

Opinie czytelników
Paulina | 2012-07-02

Bardzo przyjemna książka, dobra do poczytania przed snem i to wszystko w sumie. Żadne z opowiadań nie utkwiło jakoś szczególnie w mojej pamięci.

Veronica | 2014-03-05

Większość opowiadań bardzo mi się podobała.

moj ulubiony zbiorek opowiadań L. M. Montgomery.
Połykałam te opowiadanka godzinami. dziś chciałabym do nich wrócić raz jeszcze :)
polecam kobietom, zwłaszcza tym, które kochaja romantyczne zakończenia :)

Inaa | 2011-12-18

Kalendarium literackie
  • Jacek Dukaj
    40. rocznica
    urodzin
    Lepiej znamy intencje naszych czynów niż owe czyny. Lepiej wiemy, co chcieliśmy powiedzieć, niż co naprawdę powiedzieliśmy. Wiemy, kim chcemy być - nie wiemy, kim jesteśmy.
  • Ann Brashares
    47. rocznica
    urodzin
    Jeśli nie ma wyjścia, trzeba je stworzyć. Nie można pozwalać, by świat po prostu nam się przydarzał(...).
  • Patricia Schröder
    74. rocznica
    urodzin
    Na to nie ma słów - powiedział czule. - Noszę cię w sercu, odkąd po raz pierwszy cię zobaczyłem. To prawda, Elodie... Prawda, której właściwie nigdy nie powinnaś usłyszeć.
  • Mario Spezi
    45. rocznica
  • Arnold Schwarzenegger
    67. rocznica
    urodzin
    Sens życia, to nie zwykła, szara egzystencja czy przetrwanie, ale parcie do przodu, windowanie się do góry, osiąganie czegoś, zdobywanie.
  • Cherie Priest
    39. rocznica
    urodzin
    Nawet anioły załkają, gdy ujrzą, co ci zrobiłam.
  • James Blish
    39. rocznica
  • Maeve Binchy
    2. rocznica
  • Ingmar Bergman
    7. rocznica
    śmierci
    Człowiek jest absolutnie samotny. Wszystko inne jest złudzeniem. (...) Nie spodziewaj się niczego oprócz zła. Jeśli zdarzy się coś przyjemnego - tym lepiej. (...) Nie będziesz rozczarowana, kiedy wszystko wróci do dawnego porządku. Trzeba żyć ze świadomością, że samotność jest absolutna. Wtedy człow... pokaż więcej
  • Jun'ichirō Tanizaki
    49. rocznica
    śmierci
    Każdy powinien tworzyć sobie system moralny odpowiadający jego naturze, a następnie zgodnie z nim postępować.

Znajdź nas na Facebooku