Okładka książki W stronę miłości

W stronę miłości

Autor:
tłumaczenie
A.Kalicka, A.Szafran, Ł.Rybiński, A.Augustyniak, M.Żadkowski, M.Żurek, Ł.Pałucha, S.Paszek, S.Sikorski, M.Łopatniuk, J.Adamczewska, T.Krzyżanowski
oryginalne
papier
Barbara
6 (71 ocen i 4 opinie)

Opis książki

"W stronę miłości" to drugi, po "Okruchach światła", zbiór nie znanych dotąd polskiemu czytelnikowi opowiadań L.M.Montgomery. Łączy je wspólny motyw: miłość - jej poszukiwanie, utrata, tęsknota... Spoza najsmutniejszych jednak opowieści prześwieca przekonanie, iż ludzie pełni są dobra, a świat, nawet jeśli czasem nie do końca zrozumiały, rządzi się prawami harmonii i piękna. Wszystkie opowiadania...

Wszystkie opowiadania zawarte w tym tomie pierwotnie publikowane były w czasopismach:
1. Romans Jedydiasza - The Romance of Jedediah, "Housewife", 1912
2. Między wzgórzem a doliną - Between the Hill and the Valley, "Springfield Republican", 1905
3. Zgoda buduje, niezgoda rujnuje - A House Divided against Itself, "Canadian Home Journal", 1930
4. Na makrele - Mackerereling out in the Gulf, "Springfield Republican", 1905

Inne wydania

Polecamy

Opinie czytelników
Paulina | 2012-07-02

Bardzo przyjemna książka, dobra do poczytania przed snem i to wszystko w sumie. Żadne z opowiadań nie utkwiło jakoś szczególnie w mojej pamięci.

Veronica | 2014-03-05

Większość opowiadań bardzo mi się podobała.

moj ulubiony zbiorek opowiadań L. M. Montgomery.
Połykałam te opowiadanka godzinami. dziś chciałabym do nich wrócić raz jeszcze :)
polecam kobietom, zwłaszcza tym, które kochaja romantyczne zakończenia :)

Inaa | 2011-12-18

71. rocznica
  • Małgorzata Kalicińska
    58. rocznica
    urodzin
    Kiedy się coś ma na stałe, za darmo, nie docenia się tego. Czasem trzeba to stracić, by zrozumieć, co się straciło.
  • Truman Capote
    90. rocznica
    urodzin
    Ja się nie przyzwyczajam. Nigdy i do niczego. Kiedy się przyzwyczajasz, to jakbyś umierał.
  • Elie Wiesel
    86. rocznica
    urodzin
    Nigdy nie zapomnę tej nocy, pierwszej nocy spędzonej w obozie, która zamieniła moje życie w mroczne, zaryglowane więzienie. Nigdy nie zapomnę tego dymu. Nigdy nie zapomnę drobnych twarzyczek dzieci, których ciała zamieniały się na moich oczach w kłęby dymu pod milczącym niebem. Nigdy nie zapomnę pł... pokaż więcej
  • Laura Esquivel
    64. rocznica
    urodzin
    Moja babka miała bardzo interesującą teorię. Mówiła mianowicie, że chociaż wszyscy rodzimy się z pudełkiem zapałek w środku, nie możemy ich zapalic sami, gdyż potrzebujemy do tego (...) tlenu i ognia. Tylko że w naszym przypadku tlen może pochodzic z oddechu ukochanej osoby, a funkcję ognia może spe... pokaż więcej
  • Cecelia Ahern
    33. rocznica
    urodzin
    Bratnia dusza to ktoś, kto rozumie Cię lepiej niż ktokolwiek inny, kocha Cię bardziej niż ktokolwiek inny, będzie przy Tobie zawsze, bez względu na wszystko.
  • Cecelia Ahern
    33. rocznica
    urodzin
    strasznie mnie wkurza, kiedy wszyscy mówią, że czas leczy rany, a jednocześnie powtarzają, że im dłużej kogoś nie ma, tym bardziej się za tym kimś tęskni
  • Jakub Porada
    45. rocznica
    urodzin
    W końcu wszystkie drogi prowadzą ... przed siebie.
  • Jay Asher
    39. rocznica
    urodzin
    Nikt nie wie ze stuprocentową pewnością, w jakim stopniu jego postępowanie odbija się na życiu innych. Bardzo często nie mamy choćby bladego pojęcia. Mimo to robimy, co nam się żywnie podoba.
  • Téa Obreht
    29. rocznica
    urodzin
    Pragnęli zwycięstwa, ale klęska była większym zaszczytem, bo kształtowała charakter i tym chętniej opiewali ją w pieśniach.
  • Gustave Mark Gilbert
    10. rocznica
  • Anna Świrszczyńska
    30. rocznica
    śmierci
    Jeśli nie mogę uciec od nieszczęścia,
    zawsze mogę się schronić
    w nieszczęściu.
  • Patrick White
    24. rocznica
    śmierci
    Brak litości dla zwierząt (...) jest pierwszym sygnałem okrucieństwa w naturze ludzkiej.
  • św. Teresa od Dzieciątka Jezus
    117. rocznica
    śmierci
    Ach! Biedne kobiety, jakże są pogardzane!...A przecież o wiele więcej kobiet niż mężczyzn kocha Dobrego Boga i podczas Męki Naszego Pana kobiety miały więcej odwagi niż apostołowie, ponieważ nie ulękły się obelg żołnierzy i ośmieliły się otrzeć godne uwielbienia Oblicze Jezusa...Bez wątpienia właśni... pokaż więcej

Znajdź nas na Facebooku