Okładka książki W stronę miłości

W stronę miłości

Autor:
tłumaczenie
A.Kalicka, A.Szafran, Ł.Rybiński, A.Augustyniak, M.Żadkowski, M.Żurek, Ł.Pałucha, S.Paszek, S.Sikorski, M.Łopatniuk, J.Adamczewska, T.Krzyżanowski
oryginalne
papier
Barbara
6 (71 ocen i 4 opinie)

Opis książki

"W stronę miłości" to drugi, po "Okruchach światła", zbiór nie znanych dotąd polskiemu czytelnikowi opowiadań L.M.Montgomery. Łączy je wspólny motyw: miłość - jej poszukiwanie, utrata, tęsknota... Spoza najsmutniejszych jednak opowieści prześwieca przekonanie, iż ludzie pełni są dobra, a świat, nawet jeśli czasem nie do końca zrozumiały, rządzi się prawami harmonii i piękna. Wszystkie opowiadania...

Wszystkie opowiadania zawarte w tym tomie pierwotnie publikowane były w czasopismach:
1. Romans Jedydiasza - The Romance of Jedediah, "Housewife", 1912
2. Między wzgórzem a doliną - Between the Hill and the Valley, "Springfield Republican", 1905
3. Zgoda buduje, niezgoda rujnuje - A House Divided against Itself, "Canadian Home Journal", 1930
4. Na makrele - Mackerereling out in the Gulf, "Springfield Republican", 1905

Inne wydania

Polecamy

Opinie czytelników
Paulina | 2012-07-02

Bardzo przyjemna książka, dobra do poczytania przed snem i to wszystko w sumie. Żadne z opowiadań nie utkwiło jakoś szczególnie w mojej pamięci.

Veronica | 2014-03-05

Większość opowiadań bardzo mi się podobała.

moj ulubiony zbiorek opowiadań L. M. Montgomery.
Połykałam te opowiadanka godzinami. dziś chciałabym do nich wrócić raz jeszcze :)
polecam kobietom, zwłaszcza tym, które kochaja romantyczne zakończenia :)

Inaa | 2011-12-18

103. rocznica
  • Katarzyna Berenika Miszczuk
    26. rocznica
    urodzin
    - Latanie... jest jak pierwsza miłość. Jak zakochanie. Nie umiałem znaleźć porównania, dopóki cię nie spotkałem.
  • Stefan Darda
    42. rocznica
    urodzin
    W towarzystwie przyjaciela nie istnieje coś takiego jak niezręczna cisza.
  • Stefania Grodzieńska
    100. rocznica
    urodzin
    I wszystko byłoby pięknie, gdybym nie zauważyła skrzywienia na twarzach moich czytelników. Zdaje się, że Wam się to opowiadanie nie podoba... A, przepraszam, co Państwo w tej chwili robią? Przepraszam za wyrażenie, byczą się Państwo, tak? Opowiadania satyryczne się czyta, tak? Znamy takich, co mają... pokaż więcej
  • Walter Kirn
    52. rocznica
    urodzin
    Szybkie przyjaźnie to nie jedyne, jakie zawieram, ale najlepsze. Bo ci ludzie znają życie dużo lepiej niż moi bliscy.
  • Frederik Pohl
    1. rocznica
    śmierci
    może dojrzałość polega na tym, że chce się tego, czego się samemu chce, a nie tego, co inni ci każą chcieć
  • Stanisław Grochowiak
    38. rocznica
    śmierci
    Wolność dla wszystkich. Giniemy za wolność. Najwyższą wartość człowieka jest wolność.Chyba tylko wrodzone poczucie złego smaku pozwoliło ludzkości na aż tak natrętne nadużywanie nic nie znaczącego liczmanu. Dodajmy do tego, że w imię tejśce wolności, owszem, więziono, gilotynowano i brano w jasyr ca... pokaż więcej
  • Viktor E. Frankl
    17. rocznica
    śmierci
    To, że jako istoty ludzkie jesteśmy wyjątkowi i jedyni w swoim rodzaju, wyróżnia nas spośród innych, nadając sens naszej egzystencji i wpływając w jednakowy sposób na naszą pracę twórczą, jak i na naszą zdolność do miłości. Kiedy uświadomimy sobie, że nie da się zastąpić jednego człowieka drugim, ro... pokaż więcej

Znajdź nas na Facebooku