Okładka książki W stronę miłości

W stronę miłości

Autor:
tłumaczenie
A.Kalicka, A.Szafran, Ł.Rybiński, A.Augustyniak, M.Żadkowski, M.Żurek, Ł.Pałucha, S.Paszek, S.Sikorski, M.Łopatniuk, J.Adamczewska, T.Krzyżanowski
oryginalne
papier
Barbara
6 (71 ocen i 4 opinie)

Opis książki

"W stronę miłości" to drugi, po "Okruchach światła", zbiór nie znanych dotąd polskiemu czytelnikowi opowiadań L.M.Montgomery. Łączy je wspólny motyw: miłość - jej poszukiwanie, utrata, tęsknota... Spoza najsmutniejszych jednak opowieści prześwieca przekonanie, iż ludzie pełni są dobra, a świat, nawet jeśli czasem nie do końca zrozumiały, rządzi się prawami harmonii i piękna. Wszystkie opowiadania...

Wszystkie opowiadania zawarte w tym tomie pierwotnie publikowane były w czasopismach:
1. Romans Jedydiasza - The Romance of Jedediah, "Housewife", 1912
2. Między wzgórzem a doliną - Between the Hill and the Valley, "Springfield Republican", 1905
3. Zgoda buduje, niezgoda rujnuje - A House Divided against Itself, "Canadian Home Journal", 1930
4. Na makrele - Mackerereling out in the Gulf, "Springfield Republican", 1905

Inne wydania

Polecamy

Opinie czytelników
Paulina | 2012-07-02

Bardzo przyjemna książka, dobra do poczytania przed snem i to wszystko w sumie. Żadne z opowiadań nie utkwiło jakoś szczególnie w mojej pamięci.

Veronica | 2014-03-05

Większość opowiadań bardzo mi się podobała.

moj ulubiony zbiorek opowiadań L. M. Montgomery.
Połykałam te opowiadanka godzinami. dziś chciałabym do nich wrócić raz jeszcze :)
polecam kobietom, zwłaszcza tym, które kochaja romantyczne zakończenia :)

Inaa | 2011-12-18

56. rocznica
  • Irvine Welsh
    56. rocznica
    urodzin
    Dlaczego odrzucam świat i widzę siebie jako coś lepszego? No bo tak, to wszystko. Bo jestem kurwa lepszy i taka jest prawda.
  • Jerzy Płażewski
    90. rocznica
  • Anna Janko
    57. rocznica
    urodzin
    Książki to nie są czyjeś rzeczy, to są świadectwa rozumu. Książki, które czytasz, pozwalają zajrzeć ci do głowy i zobaczyć myśli, uczucia, intencje, potrzeby emocjonalne. jeśli czytasz namiętnie to znaczy, że tym właśnie jesteś. Jesteś autorem swoich lektur i one zawsze cię zdradzą!!!
  • Ira Levin
    85. rocznica
    urodzin
    Przyznaję, że niedo­puszczenie kobiet do życia publicznego to problem przestarzały.
  • Lolita Pille
    32. rocznica
    urodzin
    Przedwcześnie pozbawiona złudzeń, rzygam na sztuczność uczuć.
  • Jeanette Winterson
    55. rocznica
    urodzin
    Dziura w moim sercu ma twój kształt i nikt inny do niej nie pasuje.
  • Kerstin Ekman
    81. rocznica
    urodzin
    Nie mogę znaleźć innego porównania między czytaniem i jedzeniem słodyczy jak nienasycenie. Od tego, co się czyta, nie można się przecież uwolnić.
  • Cecil Scott Forester
    115. rocznica
    urodzin
    (...)był już teraz na tyle doświadczonym małżonkiem, żeby wiedzieć, że warto pozwolić żonie mówić, co tylko chce, byle sam mógł robić, na co ma ochotę
  • Jaś Kapela
    30. rocznica
    urodzin
    Wyciągnąć wnioski i umrzeć. Zawiesić rozumowanie i żyć.
  • Lloyd C. Douglas
    137. rocznica
    urodzin
    Nie trzeba wypijać trucizny anie wbijać sobie sztylet w serce, by popełnić samobójstwo. Można zabić się i chodzić dalej po świecie.
  • Theodore Dreiser
    82. rocznica
  • Cesar Millan
    45. rocznica
    urodzin
    ...zwierzęta w naszym życiu nie zjawiają się bez powodu: udzielają nam nauk o tym, jak zostać lepszym człowiekiem.
  • Kazimierz Wierzyński
    120. rocznica