W stronę miłości

Autor:
tłumaczenie
A.Kalicka, A.Szafran, Ł.Rybiński, A.Augustyniak, M.Żadkowski, M.Żurek, Ł.Pałucha, S.Paszek, S.Sikorski, M.Łopatniuk, J.Adamczewska, T.Krzyżanowski
oryginalne
83-85806-12-1
obyczajowa, miłość, przyjaźń
typ
papier
Barbara
6,03 (72 ocen i 4 opinie)

Opis książki

"W stronę miłości" to drugi, po "Okruchach światła", zbiór nie znanych dotąd polskiemu czytelnikowi opowiadań L.M.Montgomery. Łączy je wspólny motyw: miłość - jej poszukiwanie, utrata, tęsknota... Spoza najsmutniejszych jednak opowieści prześwieca przekonanie, iż ludzie pełni są dobra, a świat, nawet jeśli czasem nie do końca zrozumiały, rządzi się prawami harmonii i piękna. Wszystkie...

Wszystkie opowiadania zawarte w tym tomie pierwotnie publikowane były w czasopismach:
1. Romans Jedydiasza - The Romance of Jedediah, "Housewife", 1912
2. Między wzgórzem a doliną - Between the Hill and the Valley, "Springfield Republican", 1905
3. Zgoda buduje, niezgoda rujnuje - A House Divided against Itself, "Canadian Home Journal", 1930
4. Na makrele - Mackerereling out in the Gulf, "Springfield Republican", 1905

Cena

Inne wydania

Polecamy

Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
Opinie czytelników
Paulina | 2012-07-02

Bardzo przyjemna książka, dobra do poczytania przed snem i to wszystko w sumie. Żadne z opowiadań nie utkwiło jakoś szczególnie w mojej pamięci.

Veronica | 2014-03-05

Większość opowiadań bardzo mi się podobała.

moj ulubiony zbiorek opowiadań L. M. Montgomery.
Połykałam te opowiadanka godzinami. dziś chciałabym do nich wrócić raz jeszcze :)
polecam kobietom, zwłaszcza tym, które kochaja romantyczne zakończenia :)

Inaa | 2011-12-18

Kalendarium literackie
  • Kevin J. Anderson
    53. rocznica
    urodzin
    Leia z bliźniętami czekała na jednym z najwyżej położonych lądowisk, aż Pogromca Słońc i "Tysiącletni Sokół" skrzydło w skrzydło opadną na platformę. Han przeszedł przez właz Pogromcy i zaczął schodzić po drabince, ale zanim zdążył postawić nogę na płycie, Leia podbiegła i porwała go w objęcia. - Ci... pokaż więcej
  • Khady Sylla
    52. rocznica
  • Dubravka Ugrešić
    66. rocznica
    urodzin
    Pogodzić się, ugodzić, przestać marzyć, to może najważniejsze, przestać śnić, odnowić przyjaźnie, poszerzyć krąg zainteresowań, znaleźć sobie hobby, włazić raz w tygodniu na górę Sljeme, zapisać się na nowo do czytelni amerykańskiej, uczyć się jakiegoś języka, zimą jeździć na narty, latem nad morze,... pokaż więcej
  • Lucyna Legut
    89. rocznica
    Kłopoty są dla ludzi.
  • Shūsaku Endō
    92. rocznica
    urodzin
    Jeśli Mitsu nauczyła mnie czegoś , to chyba tego, że gdy ktoś chociaż raz jeden przejdzie przez nasze życie, pozostawia w nim ślad, którego nie można zatrzeć.
  • Nigel Cawthorne
    64. rocznica
    urodzin
    Szkoda, że nie urodziłem się pedałem. Wy, kobiety, jesteście trucizną. - John Barrymore
  • Michael Jackson
    73. rocznica
  • Krzysztof Pieczyński
    58. rocznica
    urodzin
    Nie patrzymy wstecz z powodu czasu, który minął bezpowrotnie. Patrzymy wstecz, gdyż tam zdarzyło nam się kochać. Z przeszłości pamiętamy ten stan upojenia, bez którego żyjemy od lat, wyglądając końca tej drogi jak cudu, który ma nas przywrócić na łono miłości. Wszystko nam jedno, jaką miarą będziemy... pokaż więcej
  • Stanisław Lem
    9. rocznica
    śmierci
    Jak się tak leży godzinami w nocy, to myśleniem można zajść bardzo daleko i w bardzo dziwne strony, wiesz...
  • Dick Giordano
    5. rocznica