Niezwykły rok bliźniaczek

The Twins at St Clare's
83-85396-44-6
obyczajowa
Barbara

Dwie rozpieszczone i zepsute szkolnymi sukcesami siostry rozpoczęły naukę w nowej szkole...
O perypetiach z tym związanych dowiecie się z lektury uroczej książki "Niezwykły rok bliźniaczek", angielskiej pisarki Enid Blyton.

jucha1237 | 2015-07-04
Przeczytana: 02 lipca 2015

Napiszę tak: szału nie ma. Nie powaliła mnie ta książka. Jest - tak jak moja ocena wskazuje - przeciętna. Przewidywalna i dziwna. Z jednej strony dziecinna - występowały tu zdania oczywiste i takie, które miały za zadanie wytłumaczyć rzeczy wynikające z poprzednich zdań - z drugiej strony bardzo dystyngowana - po jakimś prostym zdaniu w stylu: "Małgosia przewróciła się" następowało "gdyż" co przeszkadzało mi nieco.
Fabuła niezła. Generalnie jest to dobra książka o zepsutych bliźniaczkach, które musiały zmierzyć się z rzeczywistością ludzi z innej klasy społecznej. Pokazuje jak dziewczynki radzą sobie ze zmianą i w sumie jak powinno się postępować w życiu :)

Gugis | 2012-12-10
Ninsun | 2012-05-27