Druga córka

The Other Daughter
83-7245-408-6
seryjny morderca, córka, zemsta
kosmateczka

Teksas. Seryjny morderca ginie na krześle elektrycznym, zabierając do grobu imię i miejsce pobytu swojego jedynego dziecka.
Boston. Porzucona w szpitalu dziewczynka zostaje adoptowana przez bogate małżeństwo.
Dwadzieścia lat później. Melanie Stokes prowadzi spokojne życie w swojej przybranej rodzinie. Aż do dnia, kiedy przychodzi anonim ze słowami: "Dostaniesz to, na co zasługujesz"...

wiejskifilozof | 2015-03-02

E-booki są super. Czytam je teraz na okrągło.
Książka papierowa też, ale e-book też fajny.
Druga Córka to taki thriller dość może nie lekki, ale taki średni.
Seryjny morderca stracony w roku 1977 ( rok moich urodzin)
Potem akcja przenosi się w czasy nam obecne.
Mamy tu historię dziewczynki porzuconej w szpitalu.
Ciekawe co ma wspólnego z mężczyzną straconym na serię morderstw ?
Według mnie książka, jest nawet wciągająca, ale bez większej rewelacji.
Za możliwość przeczytania dziękuje JOANNA.

biomycha85 | 2015-02-19
Przeczytana: 18 lutego 2015

Jedna z gorszych książek autorki, które przeczytałam, właściwie nawet chyba jest to najgorsza jej pozycja kryminalna. Brak tutaj jakiejś tajemnicy i napięcia. Jeśli ktoś miałby zacząć swą przygodę z autorką od tej własnie książki, to rekomenduję zmianę na inną jej pozycję.

motyl43 | 2011-11-01
Przeczytana: październik 2011

Strasznie długo męczyłam tę książkę. Mało wciągająca. Cieszyłam się, że mimo wszystko dobrnęłam do końca, bo były momenty, że chciałam odłożyć.

Hanka | 2013-02-15
Przeczytana: 15 lutego 2013

Genialnie zbudowana intryga, napięcie do ostatnich stron. Zawiłość akcji, różnorodność bohaterów. Cymesik :)
"Kiedy mężczyźni staja się okrutni, robią to z kaprysu. Kiedy kobiety są okrutne, to na poważnie."

Nikto | 2016-07-01
Przeczytana: 07 lutego 2014

Przyznaję że ta książka ,według mojej oceny ,jest słabsza od '' Pożegnaj się '' tej samej autorki ,którą przeczytałam niedawno.Pod koniec już zbyt długo się wszystko rozwiązywało i troszkę już się niecierpliwiłam.Tym bardziej że już wiedziałam że '' mordercą jest ogrodnik '' ;D A tak poważnie Książka zaczyna się od egzekucji seryjnego mordercy Russella Lee Holmesa,który miał upodobanie w porywaniu ,torturowaniu i zabijaniu małych dzieci ,z najbiedniejszych dzielnic.Dlaczego właśnie takich dzieci ? Później jest to wyjaśnione ,ale to nie jedyna tajemnica Holmesa ,do grobu zabiera też informacje gdzie jest jego żona i jego dziecko i czy w ogóle miał żonę i dziecko. To tylko jeden z wielu wątków i postaci w tej książce ,bo mamy tutaj też rodzinę i przyjaciela rodziny ,romans żony z przyjacielem ,wielkie zamieszanie z porwaniem córki ,gdzie potem się okazuje że wcale nie została porwana i że właściwie nie była córką tego ojca ,o którym myślała że jest jej prawdziwym ojcem.Mamy też w tej...

Marlena | 2015-04-08
Przeczytana: 07 kwietnia 2015

Lisa Gardner to kolejna amerykańska pisarka, która podbija rynki światowe swoimi powieściami kryminalnymi (a przynajmniej próbuje). Zawsze mnie zastanawia co mają w głowie pisarze tworzący powieści thrillery, horrory czy też kryminały jak w przypadku Lisy Gardner.

Cokolwiek by to nie było, u tej pisarki powinno zostać tam na stałe. Jest to pierwsza powieść kryminalna autorstwa tej pisarki, z którą się zetknęłam. Myślę, że nie było to moje ostatnie spotkanie z twórczością tej autorki. Nie mogę niestety dodać zdjęcia okładki książki ze względu na aktualizację, którą muszę wykonać. Postaram się to nadrobić w tzw. "międzyczasie".

"Druga córka" to adoptowana przez bogatych państwa Stokes Melanie. Melanie zostaje znaleziona w szpitalu, jako dziewięcioletnie dziecko. Nikt nie wie skąd jest, skąd się tam wzięła i kim naprawdę jest.

Dwadzieścia lat wcześniej zostaje uśmiercony na krześle elektrycznym morderca dzieci, który pozostawia na ziemi swoją żonę i jedyne dziecko.

Melani...

Malra | 2015-02-16
Na półkach: Ebook, Przeczytane
Przeczytana: 16 lutego 2015

Dawno nie miałam okazji czytać książki, która bardzo tak trzyma w napięciu. Do ostatnich stron nie byłam pewna co stało się naprawdę. Zadecydowanie polecam.

gosiurka | 2012-10-12

Bardzo dobra książka, do samego końca nie wiedziałam, jak się skończy, ale to normalne u tej autorki :)

asia | 2014-05-15
Na półkach: Przeczytane, Rok 2014
Przeczytana: maj 2014

Myślę, że większości czytelników się spodoba i dlatego ją polecam.Czyta się szybko, książka nie wprawia w stan cichego uśpienia.

palalela | 2014-11-30
Na półkach: Przeczytane, 2014
Przeczytana: 30 listopada 2014

Jednym tchem i z ogromnym zaskoczeniem pochłonęłam i do końca dopatatajałam. Polecam.