Druga córka

The Other Daughter
83-7245-408-6
seryjny morderca, córka, zemsta
kosmateczka

Teksas. Seryjny morderca ginie na krześle elektrycznym, zabierając do grobu imię i miejsce pobytu swojego jedynego dziecka.
Boston. Porzucona w szpitalu dziewczynka zostaje adoptowana przez bogate małżeństwo.
Dwadzieścia lat później. Melanie Stokes prowadzi spokojne życie w swojej przybranej rodzinie. Aż do dnia, kiedy przychodzi anonim ze słowami: "Dostaniesz to, na co zasługujesz"...

wiejskifilozof | 2015-03-02

E-booki są super. Czytam je teraz na okrągło.
Książka papierowa też, ale e-book też fajny.
Druga Córka to taki thriller dość może nie lekki, ale taki średni.
Seryjny morderca stracony w roku 1977 ( rok moich urodzin)
Potem akcja przenosi się w czasy nam obecne.
Mamy tu historię dziewczynki porzuconej w szpitalu.
Ciekawe co ma wspólnego z mężczyzną straconym na serię morderstw ?
Według mnie książka, jest nawet wciągająca, ale bez większej rewelacji.
Za możliwość przeczytania dziękuje JOANNA.

biomycha85 | 2015-02-19
Przeczytana: 18 lutego 2015

Jedna z gorszych książek autorki, które przeczytałam, właściwie nawet chyba jest to najgorsza jej pozycja kryminalna. Brak tutaj jakiejś tajemnicy i napięcia. Jeśli ktoś miałby zacząć swą przygodę z autorką od tej własnie książki, to rekomenduję zmianę na inną jej pozycję.

motyl43 | 2011-11-01
Przeczytana: październik 2011

Strasznie długo męczyłam tę książkę. Mało wciągająca. Cieszyłam się, że mimo wszystko dobrnęłam do końca, bo były momenty, że chciałam odłożyć.

Hanka | 2013-02-15
Przeczytana: 15 lutego 2013

Genialnie zbudowana intryga, napięcie do ostatnich stron. Zawiłość akcji, różnorodność bohaterów. Cymesik :)
"Kiedy mężczyźni staja się okrutni, robią to z kaprysu. Kiedy kobiety są okrutne, to na poważnie."

Marlena | 2015-04-08
Przeczytana: 07 kwietnia 2015

Lisa Gardner to kolejna amerykańska pisarka, która podbija rynki światowe swoimi powieściami kryminalnymi (a przynajmniej próbuje). Zawsze mnie zastanawia co mają w głowie pisarze tworzący powieści thrillery, horrory czy też kryminały jak w przypadku Lisy Gardner.

Cokolwiek by to nie było, u tej pisarki powinno zostać tam na stałe. Jest to pierwsza powieść kryminalna autorstwa tej pisarki, z którą się zetknęłam. Myślę, że nie było to moje ostatnie spotkanie z twórczością tej autorki. Nie mogę niestety dodać zdjęcia okładki książki ze względu na aktualizację, którą muszę wykonać. Postaram się to nadrobić w tzw. "międzyczasie".

"Druga córka" to adoptowana przez bogatych państwa Stokes Melanie. Melanie zostaje znaleziona w szpitalu, jako dziewięcioletnie dziecko. Nikt nie wie skąd jest, skąd się tam wzięła i kim naprawdę jest.

Dwadzieścia lat wcześniej zostaje uśmiercony na krześle elektrycznym morderca dzieci, który pozostawia na ziemi swoją żonę i jedyne dziecko.

Melani...

Malra | 2015-02-16
Na półkach: Przeczytane, Ebook
Przeczytana: 16 lutego 2015

Dawno nie miałam okazji czytać książki, która bardzo tak trzyma w napięciu. Do ostatnich stron nie byłam pewna co stało się naprawdę. Zadecydowanie polecam.

gosiurka | 2012-10-12

Bardzo dobra książka, do samego końca nie wiedziałam, jak się skończy, ale to normalne u tej autorki :)

asia | 2014-05-15
Na półkach: Przeczytane, Rok 2014
Przeczytana: maj 2014

Myślę, że większości czytelników się spodoba i dlatego ją polecam.Czyta się szybko, książka nie wprawia w stan cichego uśpienia.

palalela | 2014-11-30
Na półkach: Przeczytane, 2014
Przeczytana: 30 listopada 2014

Jednym tchem i z ogromnym zaskoczeniem pochłonęłam i do końca dopatatajałam. Polecam.

Liwia | 2010-06-28
Na półkach: Ulubione. !, Przeczytane

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Wspaniała książka.! Muszę przyznać, że na początku trudno mi się ją czytało, ale potem wprost nie mogłam się od niej oderwać.! Wiele razy mnie zaskakiwała.! Nigdy bym nie wpadła na to, że Melanie to tak naprawdę Meagan. Ja to nie wiem, jak jej ojciec mógł zaaranżować zamordowanie, tylko po to, by mieć milion zł. z ubezpieczenia. Jakieś chore.! I tak mieli kasę... Ale książka i tak świetna.! Polecam. ;d