Naruto tom 14 - Hokage kontra Hokage!

Tłumaczenie: Rafał Rzepka
Seria: Naruto
Wydawnictwo: J.P. Fantastica
-ナルト-
manga, japońskie, shounen
komiksy
Nemosja

Oj, niełatwo jest zostać ninją... Przed młodymi adeptami sztuki shinobi lata nauki, egzaminy, testy, słowem - wiele żmudnej i ciężkiej pracy. Tymczasem Naruto, wykazujący nadmiar energii życiowej młodzieniec z wioski Konoha Gakure, chciałby już teraz, natychmiast zabrać się do wykonywania śmiertelnie niebezpiecznych zadań. Przecież czekają na niego niezliczone walki (z których, oczywiście, wyjdzie zwycięsko), niesamowite przygody...! A tak w ogóle, to Naruto kiedyś zostanie Hokage, Wielkim Mistrzem shinobi, i wtedy dopiero wszystkim pokaże! Tymczasem jednak na jednym z egzaminów pokazać powinien podstawowe techniki shinobi. Niestety, będąc chłopcem raczej odpornym na edukację, technik tych nie zdążył sobie do tej pory przyswoić w stopniu pozwalającym na dostanie się do następnej klasy. Wszystko już wskazywało na to, że po raz kolejny przyjdzie Naruto powtarzać rok i znosić te same nudy, w tym momencie jednak wynika zamieszanie związane z pewnym tajemniczym zwojem... Los daje Naruto szansę udowodnienia, że stać go na więcej niż przypuszczają wykładowcy, ba - więcej nawet, niż sam by kiedykolwiek przypuszczał. Jego przeszłość kryje bowiem pewną mroczną tajemnicę... Jest to jedna z tych mang, które określić można krótko i dosadnie trzyliterowym słowem - hit. Porównywana do legendarnego "Dragon Balla" seria podbiła serca czytelników na całym świecie. Oparte na niej anime również cieszy się sporą oglądalnością. Boom na przygody wyszczekanego adepta sztuki shinobi potrwa jeszcze chyba długo, wciąż bowiem ukazują się kolejne odcinki historii, która, choć długa, nadal trzyma w napięciu. Słowem, seria ma w sobie to coś, co sprawia, że każdego kolejnego tomu wyczekuje się z niecierpliwością. Uwaga - nie tylko dla chłopców! Przecież istnieją także kobiety ninja. Sakura przykładem.

źródło opisu: www.jpf.com.pl

źródło okładki: www.jpf.com.pl

Hari_Seldon | 2016-07-07
Na półkach: 2016, Przeczytane
Przeczytana: 30 czerwca 2016

Dalszy ciąg dramatycznych wydarzeń z poprzedniego tomu. Tym razem nie tylko Naruto i jego towarzysze muszą się wykazać, ale również Hokage da pokaz swoich umiejętności. Część jego technik walki jest naprawdę przerażających, a sceny z jego udziałem stają są jeszcze mocniejsze, jeżeli weźmie się pod uwagę kim są jego przeciwnicy. Szkoda jednak, że chociaż dowiadujemy się nieco więcej o głównym antagoniście, to okazuje się równie nieciekawą postacią jak wcześniej. Bardzo zapadająca w pamięć jest też starcie Kankuro kontra Shino Aburomare – techniki walki ich obu są bardzo pomysłowe i do samego końca trzyma w napięciu. Także Jiraiya i Shikamaru mają swoje efektownie pięć minut. Trochę za to rozczarowała mnie nowa postać – pies Pakuś, który właściwie nie okazuje się specjalnie użyteczny. Rysunkowo jest o wiele lepiej niż ostatnio –nie ma już chaosu i z łatwością można śledzić bardzo emocjonującą i krwawą akcję. Polecam.

Damian | 2015-02-01

Historia rozgrywająca się w świecie pełnym tajemniczych ninja zaczyna nabierać rumieńców.

Aiwlys | 2013-01-06
Na półkach: Przeczytane, Na półce, Mangi
Przeczytana: 2008 rok

Akcja ani na chwilę nie zwalnia, cały czas coś się dzieje i to jest piękne.

Monika Remiszewska | 2011-08-13
Przeczytana: 17 listopada 2008

Wspaniała manga. Nic dodać, nic ująć.

amina | 2016-11-18
Na półkach: Mangi, Posiadam, Przeczytane