Naruto tom 11 - Praktyki u mistrza?

Tłumaczenie: Rafał Rzepka
Seria: Naruto
Wydawnictwo: J.P. Fantastica
-ナルト-
manga, japońskie, shounen
komiksy
Nemosja

Oj, niełatwo jest zostać ninją... Przed młodymi adeptami sztuki shinobi lata nauki, egzaminy, testy, słowem - wiele żmudnej i ciężkiej pracy. Tymczasem Naruto, wykazujący nadmiar energii życiowej młodzieniec z wioski Konoha Gakure, chciałby już teraz, natychmiast zabrać się do wykonywania śmiertelnie niebezpiecznych zadań. Przecież czekają na niego niezliczone walki (z których, oczywiście, wyjdzie zwycięsko), niesamowite przygody...! A tak w ogóle, to Naruto kiedyś zostanie Hokage, Wielkim Mistrzem shinobi, i wtedy dopiero wszystkim pokaże! Tymczasem jednak na jednym z egzaminów pokazać powinien podstawowe techniki shinobi. Niestety, będąc chłopcem raczej odpornym na edukację, technik tych nie zdążył sobie do tej pory przyswoić w stopniu pozwalającym na dostanie się do następnej klasy. Wszystko już wskazywało na to, że po raz kolejny przyjdzie Naruto powtarzać rok i znosić te same nudy, w tym momencie jednak wynika zamieszanie związane z pewnym tajemniczym zwojem... Los daje Naruto szansę udowodnienia, że stać go na więcej niż przypuszczają wykładowcy, ba - więcej nawet, niż sam by kiedykolwiek przypuszczał. Jego przeszłość kryje bowiem pewną mroczną tajemnicę... Jest to jedna z tych mang, które określić można krótko i dosadnie trzyliterowym słowem - hit. Porównywana do legendarnego "Dragon Balla" seria podbiła serca czytelników na całym świecie. Oparte na niej anime również cieszy się sporą oglądalnością. Boom na przygody wyszczekanego adepta sztuki shinobi potrwa jeszcze chyba długo, wciąż bowiem ukazują się kolejne odcinki historii, która, choć długa, nadal trzyma w napięciu. Słowem, seria ma w sobie to coś, co sprawia, że każdego kolejnego tomu wyczekuje się z niecierpliwością. Uwaga - nie tylko dla chłopców! Przecież istnieją także kobiety ninja. Sakura przykładem.

źródło opisu: www.jpf.com.pl

źródło okładki: www.jpf.com.pl

Hari_Seldon | 2016-05-19
Na półkach: 2016, Przeczytane
Przeczytana: 19 maja 2016

Tak jak się spodziewałem, Naruto znajduje sobie nowego nauczyciela. Widać, że nowy bohater jest wzorowany na Genialnym Żółwiu z „Dragon Balla” – obleśny staruch powiązany z określonym gatunkiem zwierząt. W tym wypadku chodzi o żaby i to w jaki sposób wiążę się to z treningiem głównego bohatera jest całkiem pomysłowe. W tomie dowiadujemy się trochę więcej o Gaarze – okazuje się on być takim złym odpowiednikiem Naruto. Oprócz tego mamy również tajemnicze złowrogie intrygi w tle. Jestem ciekawy do czego to doprowadzi. Jedyne co mógłbym zarzucić tomowi, to fuszerka rysownika w narysowaniu pewnej postaci – na jednym kadrze widać, że ma ona pewne cechy wspólne, a na innym już tych cech nie ma – niepotrzebnie wprowadza to w błąd. Mimo to, kolejny dobry tom.

Monika Remiszewska | 2011-08-13
Przeczytana: 16 sierpnia 2008

Wspaniała manga. Nic dodać, nic ująć.

Aiwlys | 2013-01-06
Na półkach: Przeczytane, Na półce, Mangi
Przeczytana: 2008 rok

No cóż, w końcu trening Naruto postępuje do przodu, w końcu jakaś nowa technika i kolejna niesamowita postać.

Damian | 2015-02-01

Historia rozgrywająca się w świecie pełnym tajemniczych ninja zaczyna nabierać rumieńców.

amina | 2016-11-18
Na półkach: Mangi, Posiadam, Przeczytane