Naruto tom 9 - Neji i Hinata

manga, japońskie, shounen, ninja
komiksy
Nemosja

Neji i Hinata
Do białości rozgrzewają walki pomiędzy najlepszymi dwudziestoma osobami, które podczas indywidualnych pojedynków starają się wywalczyć prawo do wzięcia udziału w "Trzecim Egzaminie". Swoje walki wygrywają Sasuke, Shino i Kankuro, a walka Ino z Sakurą rozstrzygnie się lada moment... Kiedy przyjdzie kolej Naruto? Jakiego przeciwnika wybierze mu los?

źródło opisu: www.jpf.com.pl

źródło okładki: www.jpf.com.pl

Hanayome | 2012-08-03
Przeczytana: 03 sierpnia 2012

Naruto jako anime nie jest mi obce już od pięciu lat. Ostatnio jednak spostrzegłam, iż w niektórych elementach animacja odbiega od oryginału, a więc mangi. Jako miłośniczka Neji'ego Hyuugi postanowiłam zapoznać się z tomami mangi, które wyjaśniają nam co nieco na temat jego historii i motywacji (piszę fanfiction, zazwyczaj o nim i potrzebowałam tego do lepszego poznania jego charakteru, motywacji i przemiany).
Co mogę powiedzieć to to, że Neji w mandze jest znacznie większym... dupkiem. Inaczej się tego nie da ująć. Anime potraktowało go delikatniej. W oryginale pana Kishimoto geniusz Hyuuga nie przebiera w słowach, wyraźnie znęca się psychicznie i... wydaje się być jeszcze bardziej bezuczuciowy. (Spoiler: W końcu Naruto musiał mieć coś do zmieniania ;:Koniec Spoileru).
Nie ma jednak co się skupiać na kreacji postaci, która jest fenomenalna.
Na pierwszych tomach Naruto (a więc na chapterach pochodzących z roku 1999, 2000, 2001) wyraźnie znać niedoskonałość kreski pana Kishimoto....

IcU | 2011-06-16

Chociaż mam 13 lat, Mogłabym nazwać Naruto takim wspomnieniem z dziecinstwa. Dzieki temu anime (bo mange zaczełam czytać duuużo później) zakochałam sie w japonskich animacjach, a później i komiksach. Jakis czas temu postanowiłam wrócic do histori Kishimoto, najpierw ogladajac poraz kolejny anime, a potem zaczynajac kupować mangę. Czy sie zawiodłam? Zależy, ale o tym potem.

Tom 9 Naruto opowiada dalszy ciąg eliminacji do 3 etapu egazminu na chunina. Ogladamy dalszy ciag walki Ino i Sakura, Shikamaru, potem walke głównego bochatera, i walke tytułowa. Mam nadzieje ze nie bedzie wielkim spoilerem, jak napisze ze Neji i Hinata będą walczyć mięzy sobą, co mozna wnioskować z tytułu. Jak tak to przepraszam. (;)) Ponieważ moją ulubiona bochaterka od zawsze była Hinata, a Nejiego (to od niedawna) takze uwielbiam, własnie ten tom postanowiłam ocenić (wiadomo, że kazdego nie będę). Czytamy i oglądamy tu 4 ekscytujace walki, i dowiadujemy sie duzo o relacjach miedzy bochaterami, głównie...

Hari_Seldon | 2015-09-28
Przeczytana: 16 września 2015

Dalszy ciąg walk eliminacyjnych. Tom jest skupiony w całości na walce – najbardziej zapadają w pamięć starcia Naruto kontra Kibu Inuzuka oraz pojedynek dwójki bohaterów z tytułu. Jeżeli chodzi o walkę Naruto, to pozwoliła ona pokazać pełnię możliwości Kibu – ze wszystkimi wadami i zaletami, a także udowadnia jakim cwaniakiem jest główny bohater. Z kolei drugie starcie to właściwie przede wszystkim walka… spojrzeń. Brzmi pozornie nudno jak nie wiem co, ale wypada naprawdę emocjonująco, a na dodatek czytelnik poznaje historię tych postaci (wyjaśnione jest czemu Hinata jest rysowana tak, a nie inaczej). Oczywiście nie można zapomnieć o końcu walki Sakury z jej przyjaciółką – moim zdaniem nie do końca wiarygodnie wypadło wyjaśnienie w jaki sposób wykaraskała się z tarapatów z końcówki poprzedniego tomu, ale i tak było nieźle. Kolejny dobry tom.

Damian | 2015-02-01

Historia rozgrywająca się w świecie pełnym tajemniczych ninja zaczyna nabierać rumieńców.

Aiwlys | 2013-01-06
Na półkach: Przeczytane, Na półce, Mangi
Przeczytana: 2007 rok

Akcja, akcja, akcja. Bardzo dobry tomik.

Monika Remiszewska | 2011-08-13
Przeczytana: 17 września 2008

Wspaniała manga. Nic dodać, nic ująć.

amina | 2016-11-18
Na półkach: Mangi, Posiadam, Przeczytane