Wojna o wszystkie oceany

Tłumaczenie: Janusz Szczepański
Wydawnictwo: Rebis
The War For All The Oceans
historyczna

Pierwsza w Polsce monografia poświęcona wojnie na morzach w okresie napoleońskim z uwzględnieniem konfliktu brytyjsko-amerykańskiego. Opisane są wszystkie aspekty wojny, która toczyła się na praktycznie wszystkich morzach. Omówione są najsłynniejsze bitwy i te mniejsze. Bardzo dobrze oddane są też realia codziennego życia na okrętach - autorzy korzystali z listów i wspomnień uczestników tamtych wydarzeń. Wyjaśnili, w jaki sposób te zmagania przyczyniły się zarówno do klęski Napoleona, jak i do wzrostu potęgi Anglii, która krótko później stała się światowym imperium. Roy i Lesley Adkinsowie są archeologami i historykami, członkami Institute of Field Archaeologists oraz Society of Antiquaries of London. Oboje są autorami licznych książek, pisanych wspólnie lub osobno. Roy Adkins podejmował już temat morskiej wojny z Napoleonem w Trafalgar: The Biography of the Battle.

źródło opisu: www.rebis.com.pl

Piotr | 2010-09-07

Doskonała monografia Royal Navy w czasach wojen napoleońskich. Idealna pozycja dla miłośników Forestera i O'Briana, którzy chcą sobie uzupełnić obraz znany z powieści. Mimo, że to doskonała naukowa praca czyta się ją jak beletrystykę.

Aleks | 2016-01-08
Mateusz Popek | 2015-11-08