Dobro i zło

Wydawnictwo: Czytelnik
Goed en kwaad
83-070-1983-4
monotema

Tytuł rozdziela dobro i zło, cała powieść jednak traktuje o ich tragicznym pomieszaniu. Historię dwóch sąsiadów opowiada Gijsen prosto, lecz z rosnącym dramatyzmem, sugestyzmem, oddając atmosferę nowojorskiego molocha. To książka, która niepokoi, zmusza do zastanowienia; ważne dzieło klasyka prozy niderlandzkiej (1899-1984). Z książek Marnixa Gijsena ukazały się w Polsce "Księga Joachima z...

Z książek Marnixa Gijsena ukazały się w Polsce "Księga Joachima z Babilonu" (PIW 1977) oraz "Elegia na śmierć Agnes" (Czytelnik 1980).

Agnieszka | 2013-02-17
Katarzyna100 | 2011-10-22