Balsamista t. 5

Wydawnictwo: Hanami
Shigeshoushi
komiksy
Nemosja

Miłość to nie tylko szczęście, to również cierpienie. Z pozoru tak proste, podstawowe uczucie nie zawsze łatwo jest wyrazić. Czasem brakuje odpowiednich słów, innym razem odwagi, by wypowiedzieć nawet jedno zdanie. Miłość jest wierną przyjaciółką śmierci. Obie ukryte są w pocałunkach zazdrosnych do szaleństwa mężów, w tęsknych spojrzeniach za bliską osobą i w potokach łez nieszczęśliwych...

Miłość jest wierną przyjaciółką śmierci. Obie ukryte są w pocałunkach zazdrosnych do szaleństwa mężów, w tęsknych spojrzeniach za bliską osobą i w potokach łez nieszczęśliwych kochanków.

źródło opisu: Hanami, 2009

źródło okładki: http://www.wydawnictwo.hanami.pl/

Villiana | 2015-07-13
Przeczytana: 13 lipca 2015

Zbiór kolejnych interesujących historii, ale przede wszystkim jest dużo o głównych bohaterach i ich uczuciach.

Pan Shinjuro w końcu uświadamia sobie, co czuje do Azuki, chociaż jego zachowanie w pewnych momentach sprawia, że mam ochotę walnąć go w twarz, żeby się obudził i wreszcie określił, bo Azuki nie będzie trwać przy nim wiecznie.

Na szczęście pojawia się na celowniku Azuki inny mężczyzna, co daje mi nadzieję na to, że w kolejnym tomie wszystko przyspieszy i będzie naprawdę dramatycznie.

Obcowanie z Shinjuro przyprawia mnie o dziwną mieszankę emocji, raz go lubię, czasami nawet współczuję, ale często nienawidzę i zastanawiam się, dlaczego on jest taki a nie inny. Jednak pomimo tego, że Shinjuro bywa totalnym chamem i tak mu kibicuję i liczę, że w końcu się ogarnie i pomimo tego, iż komiks raczej do optymistycznych nie należy, całość tej historii skończy się dobrze.

„Najbardziej wstydliwą rzeczą dla człowieka jest oszukiwać samego siebie.”

Książniczka | 2015-08-03
Na półkach: Przeczytane, Do popłakania

"Najbardziej wstydliwą rzeczą dla człowieka jest oszukiwać samego siebie."

Mogłoby się wydawać, że po tylu tomach poczuję się znużona... Bo ile można czytać o żałobie i rozpaczy? O miłości, która nagle się kończy? Jak widać można bez końca, bo ja wcale nie mam jeszcze dosyć. Czy to magia "Balsamisty"? A może to ze mną jest coś nie tak...

Nie wiem, czy chcę się nad tym zastanawiać... Zamiast tego - czytam dalej...

Shariana | 2012-08-26
Przeczytana: 26 sierpnia 2012

Jakoś tak nieco ckliwie wyszło tym razem. I może to sprawiło, że historia odrobinę straciła na niepowtarzalnym klimacie. A jednak... To nadal Balsamista. A w dodatku historia odsłoniła wszystkie swoje uroki już po pierwszym czytaniu.
Plus za przydatne strony dodatkowe. :)

Youmi | 2011-07-22
Przeczytana: 2011 rok

Już nie wiem co myśleć.
Czy tam jest miłość,a może to tylko złudzenie.
Nie wiem.

melissa | 2010-11-05
Przeczytana: 2010 rok

Wyczekany przeze mnie, bardzo dobry. Jak poprzednie zresztą.

Kamiookami | 2016-10-19
Na półkach: Manga, Przeczytane, Posiadam