Władca wysp

Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Lord of the Isles
83-7150-783-6
dona

Powieść "Władca Wysp" rozpoczyna monumentalny, wielowątkowy cykl heroic fantasy, pełen namiętności i magii, osadzony w nadzwyczaj interesującym świecie, w którym siły przyrody umożliwiające działanie magii osiągają swoje tysiącletnie apogeum. W tym świecie pojawiają sie rozbitkowie, którzy ocaleli z poprzedniego podobnego kataklizmu: Tenoctris - czarodziejka przybyła z przeszłości po zatonięciu wyspy Yole i upadku wyspiarskiej cywilizacji, król Carus - władca Wysp oraz mag znany jako Zakapturzony, który spowodował tę straszliwą katastrofę.

Boczar Czarny | 2017-04-08
Przeczytana: 08 kwietnia 2017

W fantasy jest coś takiego magicznego, że nawet kiedy czytasz kolejną ksiazkę z tym samym schematem fabuły i bohaterów to nie chcesz sie od niej oderwać- chociaż przeważnie wiesz jaki będzie koniec danej opowieści.

Mariusz | 2014-11-04
Przeczytana: 26 lutego 2011

Zabierałem się za tą pozycję po lekturze militarnego SF, którego pan Drake był współautorem. Znalazłszy jego samodzielne utwory stwierdziłem, że chcę się z nimi zapoznać. Niestety, nie jest to pozycja najwyższych lotów. Praktycznie wszyscy bohaterowie są bardzo 'prości', brak im charakterologicznej głębi, sama fabuła również nie odznacza się przesadną złożonością, zaś zaskakujących zwrotów akcji w zasadzie w ogóle nie ma. Na plus? Czyta się łatwo i przyjemnie, choć mnie zbyt wiele rzeczy drażniło, żebym miał z tego naprawdę dużą przyjemność.

Irene Adler | 2016-03-16
Ela | 2016-03-01