Takie jak Ania

Akin to Anne, Against the Odds, The Doktor's Sweetheart and other Stories
83-85560-16-5
obyczajowa, miłość, przyjaźń
Barbara

"Takie jak Ania" - nowy tom nieznanych dotąd opowiadań. Tym razem bohaterami są osierocone dzieci. Tęsknią gorąco do posiadania rodzinnego domu. I Lucy Maud Montgomery zawsze znajduje prawdziwy dom i życzliwą rodzinę dla swych osamotninych, małych bohaterów. Opowiadania pochodzą z tomów pt.: - Against the Odds - The Doktor's Sweetheart and other Stories - Akin to Anne "Wspaniałe...

"Takie jak Ania" - nowy tom nieznanych dotąd opowiadań.

Opowiadania pochodzą z tomów pt.:
- Against the Odds
- The Doktor's Sweetheart and other Stories
- Akin to Anne

"Wspaniałe opowiadania... Montgomery z właściwą sobie subtelnością przeprowadza mistrzowską analizę wszystkiego, co ludzkie - odwagi i słabości." - The Toronto Star

źródło opisu: Okładka + na podst. bibliografii autorki

źródło okładki: Barbara BBKZ - zdjęcie własne na potrzeby LC

Halina | 2014-01-12
Przeczytana: 12 stycznia 2014

Bardzo ładne nowelki. Spodziewałam się, że każda będzie mówiła o tym samym i już po pół godziny czytania będę znudzona i zmęczona, tak się jednak nie stało. O dziwo, nie były podobne, nie aż tak, choć cechy wspólne były bardzo widoczne, książka jednak nie jest męcząca. Nużący może być cukierkowy styl Maud i to, że każda historia ma szczęśliwe zakończenie, czasem niesamowicie nieprawdopodobne, mnie to jednak nie przeszkadza szczególnie. Albo się lubi wyidealizowany świat Maud, albo nie. Polecam jej fanom.

Czarna_Strzała | 2015-05-26

Ładna książka Lucy Maud Montgomery. Niekiedy trochę nudna, bo większość nowelek ma podobną fabułę, ale niektóre są na prawdę bardzo ładne i strasznie mi się podobały np. "Lalka Bessie", czy "Dwie damy".

Ewa | 2011-02-16
Przeczytana: luty 2011

Kilkanaście historyjek, utrzymanych w duchu pisarskim Lucy Montgomery. Kilka z nich już spotkanych w cyklu o rudowłosej bohaterce z Zielonego Wzgórza - nie stanowi to jednak specjalnego problemu. Książka nie zaskakuje, czytelnik, obeznany już z prozą tej autorki doskonale wie czego się może spodziewać. Natomiast jeśli wcześniej nie miał z nią do czynienia - może liczyć na kilka podnoszących na duchu opowiastek, może nieco infantylnych i przypominających bajki w których dobro zawsze zwycięża nad złem, jednakże wg mnie wartych zapoznania się z nimi.

Polecam raczej młodszym czytelniczkom bądź wielbicielkom Montgomery - nieco starszym osobom, nigdy nie mającym styczności z prozą tej pani (nie wiem czy jest to w ogóle możliwe, biorąc pod uwagę fakt, iż "Ania z Zielonego Wzgórza" na trwałe wpisała się do kanonu lektur szkolnych) mogą one się wydać nieco zbyt naciągane i przerysowane.

Jesienna | 2015-09-07
Na półkach: 2015, Przeczytane
Przeczytana: 05 września 2015

Takie jak Ania - a każda jedna taka sama... Co może irytować, choć wcale nie musi.

Jak to w zbiorze opowiadań, zdarzają się lepsze i gorsze historie. Całość mniej ckliwa niż się spodziewałam, więc ocena idzie oczko wyżej niż w przypadku "Zapachu wiatru".

Inaa | 2011-12-18

Cudowna książka.Polecam.