historyczna

Andrzej Paczkowski kończy siedemdziesiąt lat. Od kilku dziesięcioleci jest aktywnym twórczo i społecznie historykiem, któremu nauka i wielu ludzi dużo zawdzięcza. Tom, który oddajemy w ręce Jubilata jako wyraz naszej wdzięczności i sympatii, wyszedł spod pióra historyków kilku pokoleń i różnych specjalności badawczych. Nie jest to przypadkowe, gdyż prof. Paczkowski współpracował i przyjaźnił sie z badaczami zarówno starszymi, jak i znacznie młodszymi od siebie. Wszyscy wiele nauczyliśmy się z jego publikacje, które odsłaniały przed czytelnikami mało wcześniej znane obszary polskiej historii XX wieku.

(kom. red. K. Persak, A. Friszke, Ł. Kamiński, P. Machcewicz, P. Osęka, P. Sowiński, D. Stola, M. Zaremba)

źródło opisu: http://www.ipn.gov.pl/

źródło okładki: http://www.ipn.gov.pl/