Królowa demonów

Queen of Demons
83-7150-990-1
demony
dona

Kontynuacja powieści "Władca Wysp", w której ponownie uczestniczymy w podróżach i przygodach niezapomnianych bohaterów: młodego pasterza Garrica i jego siostry Shariny, ich przyjaciół Cashela i Ilny oraz czarodziejki Tenoctris. Wprawdzie tysiącletni mag został pokonany w wielkim starciu ponadnaturalnych mocy, jednak siły mroku wytrwale czyhają, aby przejąć władzę nad światem. W kolejnej odsłonie rozgrywającej się w krainie bogatej w rozmaite cuda epickiej sagi o magicznym konflikcie, David Drake udowadnia, że potrafi dołączyć do ligi skupiającej takich twórców fantasy, jak Robert Jordan czy Terry Goodkind.

Mariusz | 2014-11-04
Przeczytana: 19 września 2012

Pierwszy tom mnie nie zachwycił, mimo tego postanowiłem spróbować tomu drugiego. Powiedzieć, że wyszedłem z tego rozczarowany, to nie powiedzieć nic. Bohaterowie, podobnie jak w pierwszej części całkowicie zero-jedynkowi, główna fabuła prosta jak konstrukcja cepa, zdarzenia w dużej mierze przewidywalne. Jest to książka, która prawdopodobnie bez zbyt częstego wyciągania zestarzeje się gdzieś na moim regale. Nie polecam

Anvariel | 2011-12-23
Przeczytana: 23 grudnia 2011

Fascynująca, wielowątkowa opowieść. Autor stworzył naprawdę ciekawą, spójną fabułę, która wciąga już od pierwszej strony. Mnogość pomysłów i wydarzeń zaskakuje. Niespodziewane zwroty akcji nie pozwalają przewidzieć co stanie się za chwilę. Bohaterowie są bardzo realistyczni, budzą sympatię. Książka jest obszerna, ale nie przegadana. Na każdej stronie coś się dzieje. Momentami chyba nawet za dużo. Ale i tak polecam.

CrAxMaN | 2018-10-26
Boczar Czarny | 2017-06-13