Stan oskarżenia

Tłumaczenie: Krzysztof Sokołowski
Wydawnictwo: Świat Książki
The Burning Man
83-7227-248-4

Peter Hale, młody, zadufany w sobie prawnik, starający się zyskać uznanie palestry, podejmuje się obrony w procesie o milionowe odszkodowanie. Przegrywa jednak proces i traci szacunek ludzi, na których najbardziej mu zależy. Zmuszony do podjęcia nieatrakcyjnej pracy obrońcy z urzędu w małym miasteczku, ponownie komplikuje sobie życie zawodowe, angażując się w trudną, zagmatwaną sprawę, która...

Zmuszony do podjęcia nieatrakcyjnej pracy obrońcy z urzędu w małym miasteczku, ponownie komplikuje sobie życie zawodowe, angażując się w trudną, zagmatwaną sprawę, która przerasta jego możliwości. Dramatyczny przebieg wydarzeń skłania go do refleksji nad sobą i obranym zawodem. Widzi, że zachłanność, egoizm i brak kompetencji mogą kosztować jego klientów życie. I dopiero kiedy doświadczy wewnętrznej przemiany, pojawiają się pierwsze sukcesy.

Marcin | 2014-08-23

Książka jak najbardziej godna polecenia. Całkiem ciekawa historia i postacie. Czytając ją kilka krotnie myślałem, że fajny byłby z tego film. Nie musi być ambitnym dziełem bo wg mnie książka i czytanie ma sprawiać radość, pobudzać wyobraźnię czytelnika i zachęcać do dalszego czytania. Więc wspominanie o ambicjach jest tutaj nie na miejscu. Ambitny jest ten kto czyta książki typowo naukowe i wykorzystuje je w praktyce. Ten kto czyta zwykłą powieść kryminalną czy inne tego typu książki po prostu wie jak zagospodarować swój czas i nie niszczyć się w świecie elektroniki jaki obecnie panuje.

| 2010-07-13
Przeczytana: 13 lipca 2010

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Szczerze mówiąc nie miałam nawet zamiaru skupiać się nad tą książką. Ba! Nawet nie była na mojej liście lektur do przeczytania. Gdyby nie to, że we Francji skończyło mi się własne zaopatrzenie, to do mojej znajomości z Margolinem w ogóle by nie doszło.

Muszę przyznać, że przez pierwszych kilkanaście stron miałam wielką ochotę odłożyć "Stan oskarżenia" z powrotem na półkę. Nie dość, że główny bohater - początkujący prawnik - chciał pokazać ojcu swoją wielką mądrość, to i język powieści okazał się nieco specyficzny. Dopiero z czasem zaczęłam przyzwyczajać się do nowej sytuacji i później poszło już z górki.

Peter Hale przegrał sprawę, której każdy - szanujący się prawnik nie mógł nie wygrać. Wystarczyła chwila zastanowienia nad sytuacją, a także posłuchanie rad ojca, który prosił syna, by wniósł wniosek o ponowne rozpatrzenie sprawy. Niestety przez swoją pewność siebie i dumę Peter przegrał i tym samy pozbawił swoją klientkę odszkodowania - od którego zależało życie jej i dzieci.

Z...

ilona | 2016-10-31