Opowieści ze Świata Czarownic. Tom 3

Wydawnictwo: Amber
Tales of the Witch World 3
czarownice, opowiadania
Nemosja

Siedemnaście opowiadań, których akcja rozgrywa się w świecie stworzonym przez Andre Norton Świecie Czarownic, napisanych przez siedemnastu mistrzów fantasy.

Mamerkus | 2014-04-27
Przeczytana: 27 kwietnia 2014

1. "Głos pamięci" M.E.Allen (ocena 2/10)
Fanka Świata czarownic usłyszała o tym, że Andre Norton redaguje "Opowieści ze Świata czarownic" i zaprasza pisarzy do współpracy. Napisała zatem słabiutkie debiutanckie opowiadanie, wysłała je do Norton, ta je przyklepała, w konsekwencji debiutantka klaszcze w rączki z uciechy, że debiutuje i się tym chwali w posłowiu. Wszystko na ten temat.
2. "Suflet kartoflane oczko" Jayge Carr (ocena 6/10)
Tytuł jest przesucharski, ale opowiadanie całkiem sympatyczne i takie nietypowe dla świata przedstawionego. Składa się głównie z dialogów trzech postaci, akcja dzieje się w lasach Arvonu, magii tu prawie nie ma, bohaterowie to zwykli miejscowi wieśniacy, tymczasem wyszło świeżo i z polotem.
3. "Magia myśli" Juanita Coulson (ocena 6/10)
Dobre opowiadanie, przede wszystkim dlatego, że nie wałkuje oklepanych motywów, tylko sięga do motywu ludu, z którym wędrowała Kaththea w "Czarodziejce ze Świata Czarownic". Dzięki temu "Magia myśli" stanowi...

Efemeryda | 2017-03-24

Kolejny tom cyklu. Kolejna historia z tomu na tom coraz mniej intrygująca, ale czyta się przyjemnie. Jako lektura przed kominkiem w wyjątkowo paskudny wieczór może być. Jak juz nie masz co robić.

Cojak3m | 2017-04-08
Bartek Biedrzycki | 2017-04-03