Przypadek sędziego Quinna

Tłumaczenie: Janusz Skowron
Wydawnictwo: Libros
Undertaker's widow

Sędzia Richard Quinn ściśle przestrzega zasad etyki. Gotów jest zaryzykować życie, by w prowadzonej przez niego sprawie zapadł sprawiedliwy wyrok. Była policjantka, Elle Crease - obecnie nietuzinkowa postać w świecie polityki - oskarżona jest o morderstwo męża, właściciela zawrotnej fortuny. Kiedy Quinn, początkowo przekonany o jej niewinności, zaczyna w miarę napływających dowodów umacniać...

Była policjantka, Elle Crease - obecnie nietuzinkowa postać w świecie polityki - oskarżona jest o morderstwo męża, właściciela zawrotnej fortuny. Kiedy Quinn, początkowo przekonany o jej niewinności, zaczyna w miarę napływających dowodów umacniać się w swoich podejrzeniach, zostaje przemyślnie wplątany w sieć intryg. Mimo śmiertelnego zagrożenia, nie ulega ponawianym szantażom. Gdy pewnego dnia nieoczekiwany zwrot sytuacji odsłoni kulisy afery i zdemaskuje jej inspiratora, Quinn przeżyje prawdziwy szok.

Kamulka84 | 2011-04-27
Przeczytana: 27 kwietnia 2011

Porównywanie autora do J. Grishama wcale nie jest bezpodstawne. Autor rzeczywiście w bardzo dobry sposób konstruuje intrygi i zaskakuje czytelnika z każdą stroną. I nawet wtedy, kiedy czytelnik jest już przekonany, że zna rozwiązanie, pojawiają się nowe okoliczności. Bardzo dobry kryminał, polecam.

pitahaya | 2012-02-06
Przeczytana: 04 lutego 2012

Brak zaskoczenia, od początku da się przewidzieć (mniej więcej bo nigdy do samego końca) rozwój akcji. Bardzo podobała mi się Śpiąca królewna tego autora, jednak ta pozycja to małe rozczarowanie. Dla wielbicieli bardziej "prawniczego" podejścia będzie w sam raz.

Macgregor | 2013-11-12
Przeczytana: 11 listopada 2013

Lekka opowiastka o "bardzo uczciwym sędzi" i jego kłopotach. Można zaliczyć, ale bez rewelacji.

Paulina | 2016-02-23
anna | 2016-01-03