83-211-1148-3
dla dzieci
Nemosja

Opowiadania dla dzieci na cały rok. Warto kupić i czytać dziecku kolejne we właściwych momentach - od Nowego Roku po Boże Narodzenie. Opowiadania są związane z kolejnymi świętami i ważnymi wydarzeniami w roku. Ciekawe, ładne, mądre, pogodne, doskonale nadają się na wieczorne wspólne czytanie do snu. Książeczka jest ładnie wydana, ma dużo kolorowych, bardzo ładnych ilustracji.

Booka | 2012-02-26
Przeczytana: 1998 rok

Ciekawy zbiór opowiadań (o charakterze religijnym) dla dzieci i młodzieży. Czytane dawno, ale niektóre historyjki pamiętam do dziś. Każda z nich miała zawsze jakiś mądry życiowy morał. Szczególnie pamiętam (jedną z bardziej wzruszających), historyjkę o chłopcu (zresztą ten sam chłopiec zdobi okładkę), który w zimie szedł ze świecą gromniczną, a z butów wystawała mu słoma.

Ewelina | 2013-03-13
Przeczytana: 13 marca 2013

Książka pokazuje harmonię we współżyciu między ludźmi, zwierzętami i istotami boskimi. Zwierzęta wcale nie są tu gorsze od ludzi, wręcz przeciwnie, to one jako pierwsze pojawiają się przy betlejemskim żłobku. Opowiadania są bardzo wyraźną sugestią, że zwierzęta to też dzieci boże i należy je szanować.
Jedyne moje zastrzeżenie - język opowiadań może być momentami zbyt trudny dla dzieci.

Książkoholiczka | 2012-01-20

W drugiej klasie umiałam już płynnie czytać. Jednak nie czytałam żadnego Paulo Coelho tylko raczej krótkie bajki. Postanowiłam, że będę czytała jedną historyjkę z tek książki dziennie. Udało mi się. Mile wspominam.

liaguszka | 2016-07-03
Ewelina | 2016-01-10