Ryżowe ciasteczko

Tłumaczenie: Magdalena Malinowska
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Baśnie japońskie". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Waneko
978-83-61023-14-2
baśnie, literatura japońska
Nemosja

Waneko rozpoczyna publikacje cyklu najpopularniejszych baśni japońskich. W pierwszej części znajdziemy 6 baśni w opracowaniu Magdaleny Malinowskiej, z pięknymi ilustracjami młodej utalentowanej graficzki, Moniki Szewczyk. Baśnie przeznaczone są dla dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym. Doskonała pozycja dla dzieci, pierwszy krok ku ciekawej i bogatej kulturze japońskiej. Zapraszamy do świata ryżowych ciasteczek, otulonych śniegiem posażków jizo, zaklętych żurawi i podwodnego pałacu pełnego morskich stworzeń.

electric_cat | 2014-02-11
Na półkach: Przeczytane, 2014
Przeczytana: 05 lutego 2014

Całość tekstu znajdziecie tutaj:

Każda z baśni napisana jest prostym, przyjaznym dziecku językiem. Rodzic nie musi się martwić, że co rusz narażony będzie na kłopotliwe pytania, na które nie będzie znał odpowiedzi. Człowiek jednak uczy się całe życie i często w rzeczach - zdawałoby się - przygotowanych z myślą o dzieciach, może odnaleźć coś nowego. Sama odkryłam, że persymona to owoc znany mi wcześniej pod nazwą sharon lub kaki, dostępny na stoisku z owocami w większych marketach.
Większy format czcionki i mała ilość tekstu na stronie mogą zachęcić malucha do podejmowania prób samodzielnego czytania baśni.

Na osobne wspomnienie zasługują przepiękne ilustracje autorstwa Moniki Szewczyk. Wykonane przez nią akwarelowe obrazki są po prostu prześliczne, ukazane przez nią postacie są niekiedy tajemnicze (żuraw, posążki), niekiedy intrygujące (demony), lecz przede wszystkim sympatyczne....

Monika Posiadała | 2016-01-05
Na półkach: 2016, Przeczytane, Dzieciakowe