Góra stoi! Próba analizy filmu "Sobowtór"

kashka

Analiza filmu "Sobowtór" - utworu epickiego, rozgałęziającego się w dużą ilość pobocznych wątków - osiąga swą zwartość i błyskotliwość dzięki kapitalnej selekcji. W książce dokonana jest analiza stylu Kurosawy. Ukazane są też tropy syntez, które w punktach krzyżujących się wpływów cywilizacyjnych Kurosawa eksponuje w "Sobowtórze" - by uniwersalizować nie tylko poprzez formę lecz także poprzez filozoficzną refleksję.

Arek_Szpak | 2016-04-26
starshefa | 2013-04-14