Śmierć jest moim zwycięstwem. Kino Takeshi Kitano

Okładka książki Śmierć jest moim zwycięstwem. Kino Takeshi Kitano Piotr Kletowski
Okładka książki Śmierć jest moim zwycięstwem. Kino Takeshi Kitano
Piotr Kletowski Wydawnictwo: Rabid film, kino, telewizja
film, kino, telewizja
Rabid
2001-01-01
2001-01-01
film kino japońskie Takeshi Kitano

Okładka książki 1000 filmów, które tworzą historię kina Piotr Kletowski, praca zbiorowa
1000 filmów, k... Piotr Kletowski, pr...
Okładka książki Magazyn Kulturalny "Projektor" numer 2/2020 (39) Paweł Chmielewski, Piotr Kletowski, Robert Kolasa, Marek Kolender, Mariusz S. Kusion, Agnieszka Majcher, Michał Mazgaj, Jerzy Ozga, Emmanuella Robak, Urszula Sieńkowska-Cioch, Piotr Smolak, Katarzyna Sobota, Victoria Tucholka, Grzegorz Weigt, praca zbiorowa
Magazyn Kultur... Paweł Chmielewski,&...
Okładka książki Europejskie kino gatunków 2 Piotr Kletowski, praca zbiorowa
Europejskie ki... Piotr Kletowski, pr...

Jeśli komuś zdarzyło się zachwycić kinem Kitano, powinien przeczytać tę książkę. Mimo iż mistrzowi kina japońskiego udało się nakręcić kilka kolejnych filmów, to książka jest dobrą podstawą do ich analizy.

Mnóstwo błędów, nieścisłości i absurdalnych interpretacji. Autor ewidentnie ma jedynie powierzchowną znajomość japońskiej kultury i sztuki.

• Travels
  • Książki do kupienia