Okładka książki Czarna lista firm

biznes, finanse
typ
papier
NutkaCiszy
7,58 (26 ocen i 4 opinie)

Opis książki

"Czarna lista firm" autorstwa Klausa Wernera i Hansa Weissa, przetłumaczona i wydana w wielu krajach, wywołała oburzenie, wściekłość i protesty Czytelników. Teraz książka także w Polsce! Masz szansę dowiedzieć się, jak znane i lubiane marki światowe wspierają współczesne niewolnictwo, tortury, pracę dzieci, reżimy militarne, konflikty zbrojeniowe, wojny, szantażowanie lokalnych rządów ubogich...

Masz szansę dowiedzieć się, jak znane i lubiane marki światowe wspierają współczesne niewolnictwo, tortury, pracę dzieci, reżimy militarne, konflikty zbrojeniowe, wojny, szantażowanie lokalnych rządów ubogich krajów, zakazane eksperymenty medyczne, dewastację środowiska naturalnego...

Dowiedz się, co finansujesz, kupując produkty takich marek jak Bayer, Mercedes-Benz, McDonalds, Benetton, Kraft, Shell, Adidas czy Nike.

Na świecie pracuje około 12 milionów dzieci w gospodarce eksportowej.

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena

Polecamy

Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
Opinie czytelników
dumbotedi | 2013-05-15

Rozdzial o eksperymentach na pacjentach kliniki psychiatrycznej (Czechy?) bardzo mna wstrzasnal.
Ostatnio sie dowiaduje, ze firma Bayer chce nas zywic.
Nowa marka - BayerCropScience.
Patentowane nasiona GMO.

Stad tez ta lektura jest wyjatkowo istotna - abysmy wszyscy wiedzieli, jaka role odgrywaja koncerny, jak nami manipuluja, jak niszcza kulture, zycie ludzi i planete.
Marzy mi sie lepszy swiat.

A przy okazji, na youtubie jest swietny filmik "Kartel farmaceutyczny" - dr Rath
Wszystko sie sprawdza. Niestety...

Aha, dodam info, bo widze, ze nie pokazuje sie sklep.
Ksiazke sprzedaje Funacja Viva, i czesto na Allegro mozna nabyc.

Paulina | 2010-07-26
Na półkach: Ulubione, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 26 lipca 2010

Pozwólcie, że zadam Wam pytanie - co wiecie o pochodzeniu rzeczy, które Was otaczają?

Wasz wzrok z pewnością pada teraz na przedmioty codziennego użytku – mniej bądź bardziej „wypasiona” komórka u boku, resztki czekolady ukryte sprytnie w kącie szuflady, koszyk soczystych brzoskwiń kuszących w kuchni. Lodówka pełna wędlin, jogurtów, mięsa i napojów. Łazienka i jej kosmetyczne cuda. Ale to jeszcze nie wszystko – w końcu wielkim przeoczeniem byłoby nie wspomnień o miejscu, w którym dzieje się magia – szafie, która kryje w sobie wielkie skarby kobiecej (i nie tylko) garderoby. Wreszcie apteczka domowego użytku, która służy nam swoimi specyfikami o każdej porze dnia i nocy. Skąd to wszystko mamy? Rzecz jasna, są to owoce naszych wycieczek do okolicznych galerii handlowych czy hipermarketów (w niektórych kręgach znanych jako Krainy Wiecznej Szczęśliwości). Nasze zainteresowanie kończy się zazwyczaj tutaj – nie cofamy się do momentu dystrybucji, a tym bardziej produkcji, kiedy to...

Patrycja | 2014-04-12
Przeczytana: 12 kwietnia 2014

Książka, która powinna byś obowiązkowa dla każdego. Okrywa przed nami tajemnice wielkich koncernów, które praktycznie rządzą naszym światem i decydują o jego przyszłości. Możemy poznać jak wykorzystują ludzi, jak manipulują władzami, jak niszczą środowisko. Czytając to trudno uwierzyć, że tak wiele problemów jest ukrywanych, problemów, które nie dotyczą tylko pracowników z 3 świata, ale również nas.

exile | 2014-11-22

Korporacje od podszewki: zaślepienie mamoną, wszechobecna korupcja, dewastacja środowiska, praca dzieci, praca niewolnicza kobiet, wykorzystanie seksualne, szantaże polityczne, zakazane eksperymenty medyczne...

Lista udokumentowanych przypadków, długa, bardzo długa, przerażająco długa... a to tylko wierzchołek góry lodowej.

Lektura obowiązkowa.

Kalendarium literackie
  • Ryūnosuke Akutagawa
    122. rocznica
    urodzin
    Jakże godni współczucia są dobrzy ludzie. Nie popełniwszy ani jednego złego uczynku, jakże mogą znać radość z czynienia rzeczy dobrych...
  • Ernest Bryll
    80. rocznica
  • Jacques Chessex
    81. rocznica
    urodzin
    Seksualne ubóstwo, jak nazwiemy je później, towarzyszy wędrówkom strachu i wyobrażeniom Złego. Nocą samotnie podglądamy miłosne igraszki kilku zamożnych panów z ich jęczącą wspólniczką; lekki dotyk szatana, poczucie winy wtłoczone w cztery stulecia obowiązującego kalwinizmu. Bez wytchnienia tropić n... pokaż więcej
  • Delphine De Vigan
    49. rocznica
    urodzin
    Ja wiem, że czasem lepiej zostać tak wewnątrz siebie, zamkniętym. Bo wystarczy jedno spojrzenie, żeby się rozkleić, wystarczy, że ktoś wyciągnie dłoń, by człowiek nagle poczuł, jaki jest kruchy, bezbronny, by wszystko się zawaliło jak piramida z zapałek
  • Josephine Hart
    73. rocznica
    urodzin
    Nasze zdrowie psychiczne zależy od sterowania postrzeganiem - umiejętności selekcjonowania elementów niezbędnych do przetrwania, a jednocześnie ignorowania niewygodnych prawd oczywistych.
  • Martin H. Greenberg
    74. rocznica
  • Tomasz Szlendak
    41. rocznica
  • Clara Sanchez
    60. rocznica
    urodzin
    Wszystko ma związek z miłością. Miłość jest naszym przekleństwem. Uszczęśliwia nas, zniewala, demoralizuje, uczy nas nienawidzić. Wszystko się robi albo nic się nie robi z miłości. Wydaje się czymś dobrym, ale naprawdę, mówię Ci, że gdyby miłość nie istniała, nie byłoby wojen.
  • Hedda H. Robertsen
    28. rocznica
    urodzin
    I tak postanowiłam zrobić coś z moimi uczuciami. Dolać jeszcze więcej do powodzi uczuć, by była niczym lawa spływająca po zboczu góry. Czajnik, w którym bulgocze wrzątek.

Znajdź nas na Facebooku