Okładka książki Czarna lista firm

biznes, finanse
typ
papier
NutkaCiszy
7,58 (24 ocen i 3 opinie)

Opis książki

"Czarna lista firm" autorstwa Klausa Wernera i Hansa Weissa, przetłumaczona i wydana w wielu krajach, wywołała oburzenie, wściekłość i protesty Czytelników. Teraz książka także w Polsce! Masz szansę dowiedzieć się, jak znane i lubiane marki światowe wspierają współczesne niewolnictwo, tortury, pracę dzieci, reżimy militarne, konflikty zbrojeniowe, wojny, szantażowanie lokalnych rządów ubogich kra...

Masz szansę dowiedzieć się, jak znane i lubiane marki światowe wspierają współczesne niewolnictwo, tortury, pracę dzieci, reżimy militarne, konflikty zbrojeniowe, wojny, szantażowanie lokalnych rządów ubogich krajów, zakazane eksperymenty medyczne, dewastację środowiska naturalnego...

Dowiedz się, co finansujesz, kupując produkty takich marek jak Bayer, Mercedes-Benz, McDonalds, Benetton, Kraft, Shell, Adidas czy Nike.

Na świecie pracuje około 12 milionów dzieci w gospodarce eksportowej.

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena

Polecamy

Opinie czytelników
dumbotedi | 2013-05-15

Rozdzial o eksperymentach na pacjentach kliniki psychiatrycznej (Czechy?) bardzo mna wstrzasnal.
Ostatnio sie dowiaduje, ze firma Bayer chce nas zywic.
Nowa marka - BayerCropScience.
Patentowane nasiona GMO.

Stad tez ta lektura jest wyjatkowo istotna - abysmy wszyscy wiedzieli, jaka role odgrywaja koncerny, jak nami manipuluja, jak niszcza kulture, zycie ludzi i planete.
Marzy mi sie lepszy swiat.

A przy okazji, na youtubie jest swietny filmik "Kartel farmaceutyczny" - dr Rath
Wszystko sie sprawdza. Niestety...

Aha, dodam info, bo widze, ze nie pokazuje sie sklep.
Ksiazke sprzedaje Funacja Viva, i czesto na Allegro mozna nabyc.

Paulina | 2010-07-26
Na półkach: Ulubione, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 26 lipca 2010

Pozwólcie, że zadam Wam pytanie - co wiecie o pochodzeniu rzeczy, które Was otaczają?

Wasz wzrok z pewnością pada teraz na przedmioty codziennego użytku – mniej bądź bardziej „wypasiona” komórka u boku, resztki czekolady ukryte sprytnie w kącie szuflady, koszyk soczystych brzoskwiń kuszących w kuchni. Lodówka pełna wędlin, jogurtów, mięsa i napojów. Łazienka i jej kosmetyczne cuda. Ale to jeszcze nie wszystko – w końcu wielkim przeoczeniem byłoby nie wspomnień o miejscu, w którym dzieje się magia – szafie, która kryje w sobie wielkie skarby kobiecej (i nie tylko) garderoby. Wreszcie apteczka domowego użytku, która służy nam swoimi specyfikami o każdej porze dnia i nocy. Skąd to wszystko mamy? Rzecz jasna, są to owoce naszych wycieczek do okolicznych galerii handlowych czy hipermarketów (w niektórych kręgach znanych jako Krainy Wiecznej Szczęśliwości). Nasze zainteresowanie kończy się zazwyczaj tutaj – nie cofamy się do momentu dystrybucji, a tym bardziej produkcji, kiedy to dzieją...

Patrycja | 2014-04-12
Przeczytana: 12 kwietnia 2014

Książka, która powinna byś obowiązkowa dla każdego. Okrywa przed nami tajemnice wielkich koncernów, które praktycznie rządzą naszym światem i decydują o jego przyszłości. Możemy poznać jak wykorzystują ludzi, jak manipulują władzami, jak niszczą środowisko. Czytając to trudno uwierzyć, że tak wiele problemów jest ukrywanych, problemów, które nie dotyczą tylko pracowników z 3 świata, ale również nas.

trzeci_mroczek | 2014-05-31

Kalendarium literackie
  • Jorge Bucay
    68. rocznica
    urodzin
    Zawsze uważałem, że najpiękniejszą odpowiedzią na "Bardzo cię kocham" jest zdanie: "A ja czuję się bardzo kochana".
  • Krzysztof Daukszewicz
    67. rocznica
  • Hanka Lemańska
    55. rocznica
    urodzin
    Facet jak facet, dwie ręce, dwie nogi, głowa od góry.
  • Fiodor Dostojewski
    193. rocznica
    urodzin
    Zełgać po swojemu – to nieomal lepsze niż powtórzyć prawdę za kim innym. W pierwszym wypadku jest się człowiekiem, w drugim tylko papugą.
  • Maria Kuncewiczowa
    119. rocznica
    urodzin
    ...jakże ja będę umierać, kiedy nie żyłam ja wcale?
  • Chris Claremont
    64. rocznica
  • Philip Craig Russell
    63. rocznica
  • Joseph Campbell
    27. rocznica
    śmierci
    [...] jeśli idziesz za tym, co cię uszczęśliwia, to jakbyś podążał jakimś szlakiem, który istniał od zawsze, czekał na ciebie, i że życie, które właśnie przeżywasz, jest tym, które było ci jakoś pisane.
  • Michael Palmer
    1. rocznica
    śmierci
    Każde równanie zawierające czynnik ludzki jest nierozwiązywalne
  • Harry Mulisch
    4. rocznica
    śmierci
    Ważne decyzje zawsze należy podejmować od razu, ponieważ inaczej nic z tego nie wychodzi
  • Wacław Gąsiorowski
    75. rocznica
    śmierci
    -Gadajcie, coście za jedni?!
    –Joanna Żubr, markietanka pierwszej legii, pierwszego batalionu – odparła dumnie baba– A to mój stary niedołęga...
    –Maciej Żubr, podoficer pierwszej legii, pierwszego batalionu, drugiej kompanii! – poprawił chłop.
  • Henryk Niewiadomski
    7. rocznica
    śmierci
    To wpływa na psychikę. Mogę to stwierdzić z całkowitą pewnością. Siedzę już trzy lata odizolowany od żony i trzepię się ręką przez ten cały czas. Jak po roku w więzieniu zobaczyłem, że trzęsie mi się ręka, myślałem początkowo, że to albo na tle nerwowym, albo choroba Parkinsona. Walnąłem konia, od r... pokaż więcej
  • Claude Lévi-Strauss
    5. rocznica