Szukając Boga

Tłumaczenie: Jerzy Korpanty
Wydawnictwo: Świat Książki
What about Other Faiths?: Is Jesus Christ the Only Way to God?
83-7391-323-8
religia, filozofia, wyznania
religia
ula

Czy chrześcijaństwo i Biblia są jedynym prawdziwym źródłem wiary? Czy wyznawcy innych religii zostaną zbawieni? Czy należy innowierców nawracać na chrześcijaństwo? Jakie są koncepcje Boga w innych religiach? To tylko kilka z wielu pytań, jakie sobie zadajemy i na jakie w przystępny i ciekawy sposób próbuje odpowiedzieć autor, katolicki misjonarz, odwołując się do Biblii, teologii, religioznawstwa, filozofii i własnego doświadczenia. W książce znajdują się też najważniejsze informacje na temat największych religii niechrześcijańskich (judaizm, islam, hinduizm, buddyzm) oraz ich podobieństw i różnic wobec chrześcijaństwa.

Agatka | 2012-07-17

Myślę, że warto - nie tylko dla chrześcijan.

Anna | 2013-02-26
Przeczytana: 2011 rok