Mała księga Wielkiego Wybuchu

Seria: Na ścieżkach nauki
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka, Prószyński i S-ka
The Little Book of the Big Bang
Barbara

Ta niewielka książka jest na swój sposób wielka, gdyż opisuje kilkanaście miliardów lat życia całego Wszechświata, nie pomijając niczego ważnego. Znajdziemy więc w niej Wielki Wybuch i kosmiczną inflację, cząstki elementarne i tajemniczą ciemną materię, czarne dziury i gromady galaktyk, fałszywą próżnię i pianę czasoprzestrzenną. Innymi słowy, jest to doskonale napisane podsumowanie tego, co astronomowie, fizycy i kosmolodzy wiedzą o narodzinach i ewolucji Kosmosu. Doskonale i kompetentnie, gdyż autor jest znanym badaczem Wszechświata, profesorem astrofizyki na Uniwersytecie Waszyngtona w Seattle.

źródło opisu: http://www.proszynski.pl/

źródło okładki: http://www.proszynski.pl/