Dyskretne podglądanie rodaków

83-08-03638-4
ludwik jerzy kern, satyra
satyra
yokopoko

Legendarny już dziś autor zabawnych i - mądrych zarazem przygód Ferdynanda Wspaniałego, od ponad 50 lat bawi i wychowuje nas wszystkich niezależnie od wieku. Dyskretne podglądanie rodaków, to zbiór krótkich, ale niezwykle celnych wierszyków humorystycznych, które razem układają się w satyryczny portret polskiego społeczeństwa. Kern obserwuje – „podgląda” nas w najróżniejszych sytuacjach od...

Dyskretne podglądanie rodaków, to zbiór krótkich, ale niezwykle celnych wierszyków humorystycznych, które razem układają się w satyryczny portret polskiego społeczeństwa. Kern obserwuje – „podgląda” nas w najróżniejszych sytuacjach od „wczasów w siodle” po wynoszenie śmieci. Z właściwym sobie połączeniem humoru i życzliwości ironizuje na temat absurdów codzienności, przywar narodowych i zagranicznych mód, które przyjmujemy tyleż chętnie, co bezkrytycznie.

Książkę wzbogacają dowcipne i oryginalne ilustracje Piotra Kalińskiego - PIO.

yokopoko | 2010-06-25
Przeczytana: 25 czerwca 2010

Dowcipna i jakże prawdziwa! Nigdy bym nie pomyślała, że jakakolwiek poezja tak mnie wciągnie. :) Świetna!

Borys Damian | 2016-10-17
Maykotka | 2015-08-30