Poznań we wczesnym średniowieczu tom VI

Wydawnictwo: Wydawnictwo Poznańskie
historyczna

Przed trzydziestu laty ukazał się drukiem ostatni tom pracy zbiorowej pt.: Poznań we wczesnym średniowieczu, redagowanej przez Witolda Hensla (tom IV wraz z Janem Żakiem). Opracowanie to stanowi do dziś nieocenione źródło do studiów nad początkami poznańskiego grodu i późniejszymi dziejami Ostrowa Tumskiego. Jego poszczególne tomy prezentują wyniki badań wykopaliskowych, rozpoczętych w 1938 roku i prowadzonych ze szczególnym nasileniem w latach 50. I 60. XX wieku, odnoszące się zarówno do wczesnego średniowiecza, jak i do czasów późniejszych.

doma | 2014-11-16
Na półkach: Chcę przeczytać, Posiadam