Pamiętnik kibica

literatura faktu
waldenburg

Legendarna książka o kibicach i chuliganach w Polsce na początku lat 90. Napisana żywym, barwnym językiem, jest świetnym dokumentem przybliżającym problematykę "szalikowców", korupcji w polskiej piłce i drugiego dna sportu.

waldenburg | 2010-06-24
Przeczytana: 1993 rok

Świetna książka, która w pionierski sposób traktuje o problematyce kibicowskiej w Polsce. Dopiero po tej lekturze wiele osób, dowiedziało się jak wygląda życie stadionowych chuliganów, kibiców, szalikowców.
Autor doskonale oddaje klimat lat 90 i wszelkie manowce polskiej piłki nożnej (korupcja, ustawianie meczy, prowokacje, itd.)

| 2013-10-12

Kto lubi styl pisania Zielińskiego, ten wie czego oczekiwać. Kawał dobrej roboty. Dla nie znających tematu, to wydawało sie SF.
Polecam dla tych co nie interesują się fryzurą piłkarzyka, zadłużeniem Realu i innymi "pudelkami".

sadzik | 2016-06-22

Bardzo klimatyczna książka, chociaż z wieloma błędami w środku i literówkami, to mimo wszystko czytało się bardzo dobrze. Uwielbiam książki ukazujące życie kibicowskie kiedyś, bo mając z nim do czynienia teraz, widzę jak wielkie są różnice. Polecam każdemu zainteresowanemu tematyką.

lkz | 2015-12-31
Na półkach: Kibolskie, Posiadam, Przeczytane

Świetnie czyta się takie kibicowskie wspomnienia z lat 90-tych i wcześniej, gdy scena kibicowska wyglądała bardziej spontanicznie. Według mnie lepsza niż Liga Chuliganów tego samego autora.

polsza-nie-zagranica | 2013-01-31
Przeczytana: 2012 rok

Rewelacyjna przez swoją realność. Bardzo rzeczywiste ukazanie ruchu kibicowskiego w Polsce w latach 90. i u progu nowego Tysiąclecia. Choć myślę, że prawdziwie przekaz odczytać może tylko ten, który niejako interesuję się sceną kibicowską w kraju, a nie opiera swojej wiedzy tylko na materiałach z mediów i zasłyszanych opiniach.

tomeczqu | 2011-04-24

Dobre. Lekko przerażające. Straszne o tyle, że nic się w materii tzw. kiboli nie zmieniło. A szkoda...

Emperor1983 | 2016-04-04
Flora | 2016-02-25