Krucyfiks

Cykl: Robert Hunter (tom 1)
Wydawnictwo: Sonia Draga
The Crucifix Killer
Ag2S

Inne wydania

W głębi parku narodowego Los Angeles National Forest, w opuszczonej chacie, policjanci odkrywają zwłoki młodej kobiety. Przed śmiercią ofiarę okrutnie torturowano, by na koniec przywiązać ją za nadgarstki do dwóch równolegle ustawionych drewnianych pali, z rozpostartymi ramionami, kolanami dotykającymi ziemi, jak podczas modlitwy. Na jej karku morderca zostawił podpis: tajemniczy symbol podwójnego krzyża. Ten sam, którego kilka lat wcześniej używał seryjny morderca ochrzczony przez media Krucyfiksem. Problem w tym, że Krucyfiksa złapano i stracono prawie dwa lata wcześniej. Czy to możliwe, by naśladowca dotarł do szczegółów starej zbrodni, znanych tylko wąskiej grupie pracujących przy śledztwie policjantów? A może wtedy skazano niewłaściwego człowieka?
Pracujący przy tamtym śledztwie detektyw Robert Hunter nigdy nie był przekonany, że złapali wówczas prawdziwego mordercę. Odbierając pewnego dnia telefon i słysząc ten sam znajomy, zniekształcony specjalnymi urządzeniami głos, każdym nerwem ciała czuje, że koszmar, który miał się skończyć lata wcześniej, odżywa na nowo, ze zdwojoną siłą.
A morderca znów próbuje go wciągnąć w swą chorą grę.

źródło opisu: Wydawnictwo Sonia Draga, 2010

źródło okładki: http://www.soniadraga.pl/

kryminalnakuchnia | 2017-05-10

PANIE CARTER, KŁANIAM SIĘ W PÓŁ, TO BYŁO GENIALNE!

Pierwsze moje spotkanie z nieznanym mi dotąd autorem, uważam za kapitalne i w pełni udane.

Chris Carter zabrał mnie w niesamowitą podróż, bardzo mroczną, zaskakującą, pełną zwrotów wydarzeń. Nieprzewidywalną i jednocześnie przerażającą. Podróż, która powodowała porządny dreszcz emocji.

"Krucyfiks" zawładnął mym światem w niedzielne popołudnie. Spowodował szybsze bicie serca, by finalnie zwalić mnie z nóg.

"Krucyfiks", to w moim odczuciu powieść dopracowana w najmniejszym szczególe. Krótkie, zwięzłe i konkretne rozdziały czyta się wręcz błyskawicznie. Carter operuje językiem prostym i dosadnym, bez zbędnych ozdobników.

Akcja książki toczy się nieprzewalenie od pierwszych stron. Nie brak w niej makabrycznych opisów, które w mojej ocenie, jeszcze mocniej akcentują, że czytelnik ma przed sobą ostry jak brzytwa thriller, a nie powieść obyczajową z wątkiem kryminalnym w tle.

Bohaterowie książki, kapitalnie wykreowani. Bardzo...

Kiwi_Agnik | 2015-03-30
Przeczytana: 30 marca 2015

Drastyczny, wciągający i bardzo mocny psychothriller.

Dynamiczna akcja nie zwalniająca tempa i trzymająca w napięciu już od pierwszej strony, przerażające i wstrząsające opisy zbrodni, ciekawe i barwne postacie oraz nieprzewidywalne zakończenie.

Morderca ziejący złem i bezwzględną okrutnością zaprasza do chorej gry.

Ta powieść to jazda bez trzymanki!

Bożena | 2014-05-22
Przeczytana: maj 2014

Muszę przyznać, że jestem pod wrażeniem, autor zaskakuje takim finałem, że jeszcze teraz nie mogę uwierzyć w to, kto okazał się seryjnym mordercą. Takiego rozwoju akcji w ogóle nie przewidziałam, no ale nie będę zdradzała żadnych szczegółów, po prostu zapraszam do lektury. Opis z okładki jest świetnym wprowadzeniem w przerażającą, mroczną grę, którą tytułowy Krucyfiks prowadzi z Hunterem.
Chris Carter jak na swój debiut spisał się na medal, skonstruował świetnie przemyślaną i zaskakującą intrygę, która wbija w fotel, przyprawia o dreszcze i zapewnia niesamowite emocje.
Szczerze polecam!!!

A tak dodatkowo pozwolę sobie zacytować Roberta Huntera - detektywa prowadzącego śledztwo -
"...w jakiej błogiej nieświadomości pozostaje większość społeczeństwa, nie zdając sobie sprawy z czyhającego za rogiem zła.
Jego praca po części polega też na tym, by w tej nieświadomości pozostali...."(cyt. str. 183)

macias | 2014-09-06
Na półkach: Przeczytane, 2014, E-booki
Przeczytana: 06 września 2014

Świetna, trzymająca w napięciu książka, aż trudno uwierzyć, że jest to debiut autora. Mamy głównych bohaterów, których nie sposób nie polubić, trzymającą w napięciu akcje, niepopełniającego żadnych błędów, doskonale zorganizowanego i bardzo brutalnego seryjnego zabójcę oraz zaskakujące zakończenie. Czyta się jednym tchem. Bardzo gorąco polecam, a ja jeszcze dzisiaj zabieram się za drugą (i na tą chwilę ostatnią) książkę tej serii. REWELACJA!

Beata | 2017-03-04
Przeczytana: 04 marca 2017

Rewelacyjny debiut, kryminał jak się patrzy. Autor serwuje nam na początku mord jak scenę z krwawych igrzysk, a potem jest już tylko więcej i dalej. Akcja spójna, bez dłużyzn, zastanawia mnie tylko i, muszę przyznać, lekko fascynuje - D-King, bandyta o czułym sercu? Ogólnie, jestem usatysfakcjonowana, dostałam dobrą, krwistą sprawę kryminalną do rozwiązania i do końca zastanawiałam się, kto jest Krucyfiksem.

SeVIIen | 2016-07-24
Przeczytana: 22 sierpnia 2016

A.:

„Nie mają Ci kogo zabrać, jeśli nikogo nie masz.”

Chris Carter – usłyszałam o nim niedawno. A właściwie przeczytałam. Jego pierwsza książka była przez większość zachwalana… W końcu postanowiłam sięgnąć po nią i ja. A to, co dostałam… Przeszło moje najśmielsze oczekiwania. Autor nie tylko zaspokoił moje czytelnicze żądze, ale wdarł się na sam szczyt mojej listy ulubieńców (gdzieś między Sebastina Fitzeka a Maxime’a Chattama). Bo to, co miałam okazję przeczytać, było niemalże perfekcyjne.

Oto mamy do czynienia z seryjnym mordercą, zwanym Krucyfiksem. Nie wiadomo, kim jest, w jaki sposób dobiera ofiary, starannie zaciera za sobą wszelkie ślady. Wiadomo tylko, że w Mieście Aniołów nikt jeszcze nie miał z czymś takim do czynienia. Każda jego zbrodnia jest przemyślana, każda prowadzi do niezwykłego finału… Robert Hunter i jego nowy partner mają ciężki orzech do zgryzienia. Czy im się uda? Czy dowiedzą się, kto stoi za serią brutalnych zagadkowych śmierci? Muszę przyznać, że...

ChicaDeAyer | 2014-09-25
Przeczytana: 25 września 2014

Z debiutami literackimi różnie bywa - są takie, o których autorzy jak najszybciej chcieliby zapomnieć, bo stanowią ciemniejszą plamę na ich wizerunku, ale zdarzają się również pozycje nad podziw udane jak na żółtodzioba. Tej publikacji jest bliżej do tego drugiego kręgu.

To kawałek dobrze napisanego thrillera - pomysł na fabułę całkiem niezły i prawidłowo przez autora poprowadzony. Czyta się bardzo sprawnie - mnie zajęło pochłonięcie tej książki w jeden dzień (choć może złożyło się też na to pragnienie przeczytania wreszcie dobrego przykładu powieści sensacyjnej, tak dla odmiany po nieudanym eksperymencie). Ucięłam jednak ocenę przez to, że udało mi się prawidłowo rozpoznać bohatera całego zamieszania na długo przed zakończeniem, choć nie wpadłam na sam motyw postępowania sprawcy. Niemniej nie ujęło mi to uciechy z lektury.

Jak będę miała okazję, to chętnie sięgnę po inną książkę tego autora. Ciekawi mnie czy był w stanie utrzymać ten niezły poziom.

Sargento_Garcia | 2013-11-30
Przeczytana: 30 listopada 2013

„Przeżegnaj się i módl, by umrzeć. SZYBKO.”

Kryminał najwyższego lotu. Bardzo trudno mi było uwierzyć że to debiut literacki autora. Rewelacyjnie skomponowana akcja, trzymająca w napięciu od pierwszej do ostatniej strony. Wcześniej przeczytałem drugą z dostępnych na naszym rynku książek Chrisa Cartera pt. „Egzekutora”, więc zdawałem sobie sprawę, że siadając do tej będę miał ogromne problemy z oderwaniem się od lektury.
Autor opowiada historię spójnie i chronologicznie. Rozdziały są krótkie i dobrze rozplanowane. Czytelnik nie może oderwać się od książki, bo każdy rozdział kończy się tak, że odbiorca nie może sobie darować rozpoczęcia kolejnego.

Specjalnie ustawiłem wszystko tak, by zacząć czytanie dzisiaj, bo od rana reszta mojej rodziny miała zaplanowany wyjazd do szwagierki. Powiem tak: zasiadłem do czytania o 11:00 i ok 15:30 było po książce. Z wielkim wysiłkiem odrywałem się od lektury robiąc przerwy tylko na wypady do WC :-)

GORĄCO POLECAM !

Stokrotka | 2017-02-15
Przeczytana: 15 lutego 2017

„Krucyfiks” Chrisa Cartera to pierwszy tom cyklu o detektywie z wydziału zabójstw, Robercie Hunterze. Głównemu bohaterowi przyjdzie się zmierzyć z upiorami przeszłości i seryjnym mordercą, który w wymyślny i niezwykle bolesny sposób torturuje swoje ofiary. Nie zostawia żadnych śladów, bawi się z organami ścigania, wciąga w grę, bezkarnie zabija.
Książka zrobiła na mnie duże wrażenie, więc Chrisa Cartera wpisuję na listę ulubionych pisarzy.
Atuty ww. thrillera to:
+ wyrazisty główny bohater,
+ mocny (niczym u Hitchcocka) początek,
+ trzymające w napięciu śledztwo,
+ kilka nieźle pomyślanych zwrotów akcji,
+ ciekawie rozwinięty wątek poboczny, którego bohaterem jest D-King, alfons luksusowych prostytutek.

Stworek_vel_Oka | 2014-11-09
Przeczytana: 09 listopada 2014

W końcu i ja dopadłam "Krucyfiksa" i wyjść z podziwu nie mogę, jak świetnie Carter zaczął przygodę detektywa Huntera. Było niebezpiecznie, emocjonująco, aż paznokcie same się chwilami obgryzały! :)

Misterna intryga, spora dawka kryminalistyki, psychologii i biologii, dobre opisy, które pozwalały poczuć nie tylko smak alkoholu w ustach, ale i przerażający obraz śmierci i ogrom emocji! Smakowity kąsek, zdecydowanie!
Miałam nosa, kto okaże się mordercą (dziękuję panie Poirot, dziękuję :P), ale to nie zniechęciło mnie do przewracania kartek z dreszczykiem! Krzyczałam, kiedy Robert budował napięcie i ponaglałam go, żeby w końcu wypowiedział TO imię, do tego... te ostatnie strony... I jakiś taki smutek...

Mimo tego, że skończyłam czytać kilka godzin temu, cały czas zastanawiam się, co by było gdyby... Nie przypuszczałam, że tak zżyję się z bohaterami!
Świetna robota Panie Carter! Kryminał z wyższej półki! :)

Rzeźbiarz śmierci [KONKURS]

Studentka pielęgniarstwa przeżywa szok, gdy odkrywa, że jej pacjent, prokurator Derek Nicholson, został brutalnie zamordowany we własnym łóżku. Tak zaczyna się książka Chrisa Cartera, „Rzeźbiarz śmierci”, która niedawno ukazała się na polskim rynku. Jej egzemplarz możecie wygrać w konkursie – zachęcamy do wzięcia w nim udziału!