Posłanie z róż

Tłumaczenie: Xenia Wiśniewska
Cykl: Kwartet weselny (tom 2)
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Bed of Roses
przyjaciółki, Nora, Roberts, romans
Ag2S

Inne wydania

„Posłanie z róż” to druga część kwartetu weselnego Nory Roberts, opowiadającego o czterech przyjaciółkach z dzieciństwa, które wspólnie prowadzą „Przysięgi”, jedną z najlepszych agencji ślubnych w Connecticut, i marzą o wielkiej miłości. Emma Grant odpowiada w firmie za dekoracje kwiatowe. Wkłada w ich przygotowywanie całe serce, a szósty zmysł podpowiada jej, jakie kompozycje uszczęśliwią...

Emma Grant odpowiada w firmie za dekoracje kwiatowe. Wkłada w ich przygotowywanie całe serce, a szósty zmysł podpowiada jej, jakie kompozycje uszczęśliwią panny młode w tym najważniejszym dla nich dniu. Ale kiedy interes kwitnie w najlepsze, życie uczuciowe Emmy więdnie… Na szczęście tylko do czasu. Wkrótce bowiem kobieta odkrywa, że jej wieloletni przyjaciel, przystojny architekt Jack Cooke, darzy ją czymś znacznie więcej niż przyjaźnią.

Problem polega na tym, że Emma od zawsze marzyła o romansie rodem z powieści, a Jack nigdy nie był zwolennikiem długotrwałych związków… Czy Emmie uda się przezwyciężyć przyzwyczajenia Jacka i przekonać go do związku? Czy oboje zdołają pójść na kompromis, by zbudować wspólną przyszłość?

źródło opisu: Wydawnictwo Prószyński i S-ka, 2010

źródło okładki: http://www.proszynski.pl/Poslanie_z_roz-p-30389-.html

Druga część serii „Kwartet weselny”. Na tą pozycję skusiłam się, ponieważ kocham kwiaty, a na poprzednią dlatego, że uwielbiam piec ciasta wszelakie, więc nie mogłam odpuścić sobie tych dwóch historii – Emmy – wielbicielki kwiatów („Posłanie z róż”) i Laurel - mistrzyni deserów („Smak chwili”).:)

Chyba tego typu książki to moja słabość. Książki, które przedstawiają rodzącą się najpierw namiętność, a potem miłość pomiędzy dobrymi czy wręcz najlepszymi przyjaciółmi. Sama w swoim życiu przeżyłam podobną sytuację, więc wiem czemu takie historie przyciągają mnie jak przysłowiową ćmę do świecy.

Emma jest florystyką w „Przysięgach”, a Jack to architekt i jej przyjaciel od parunastu już lat. Ale kiedy pewnego wieczoru przeskakuje między nimi niewidzialna iskierka nic nie pozostanie już takie samo. Jak poradzą sobie z narastającym w nich uczuciem? Czy Emma w końcu odnajdzie w najlepszym przyjacielu również romantycznego kochanka i może materiał na męża? A Jack czy nadal będzie unikał...

kamyk576 | 2015-02-22
Przeczytana: 22 lutego 2015

Liczba stron: 350

Jestem zachwycona!!
To moje pierwsze spotkanie z tą autorką i na pewno nie ostatnie!:)
Szkoda,że nie czytałam I czesci,ale okładka w bibliotece mnie tak zafascynowała,że nie zauważyłam,że to II częśc:)
-------------------
Historia o pięknej miłości Emmy i Jacka,która niestety na końcu trochę podupada,ale zakończenie szczęśliwe, to najważniejsze.
Podobały mi się te opisy kwiatów i przyjęc weselnych. W książce przyjaciółki zajmują się bukietami oraz organizacją wesel,to mnie bardzo zaciekawiło.Samą książkę czyta się bardzo szybko,lekki język.
Zdałam sobie sprawę,jak ze zwykłej przyjaźni,może powstac wielka milosc na cale lata, na dobre i na złe. takze doceniajmy to,co mamy koło siebie!
Polecam.

Magdalena | 2014-06-30
Przeczytana: 30 czerwca 2014

Drugi wspaniały tom ,,Kwartetu weselnego", który przeczytałam jako ostatni. Żałuję, że już się skończyło, ale słyszałam o piątym tomie, który ma kiedyś się pojawić. W drugiej części główną bohaterką jest Emma, florystka ,,przysiąg". Między nią a Jackiem iskrzy, ale to nie będzie proste, gdyż Jack jest zatwardziałym kawalerem, który boi się zaangażowania. Ale Emma go usidli hihi ;D Świetne romansidło ;>

betina360 | 2013-12-09
Na półkach: Przeczytane, 2013, Nora Roberts
Przeczytana: 09 grudnia 2013

Po pierwsze podoba mi sie oklada gdzie jest wiazanka z bordo roz a ja taka mialam do slubu gdyz uwielbiam te kwiaty i ten kolor.Ksiazka bardzo wciagajaca i romantyczna.Tez 4 lata temu przezywalam tak przygotowania do swojego slubu i wesela i to byl bardzo mily czas.Glowna bohaterka Emma ma naprawde fajne i pachnace zajecie gdyz jest florystka i tworzy piekne ozdoby i bukiety z kwiatow.Kazda z nas lubi kwiaty i ich piekno zachwyca i przyciaga wzrok.Nora napisala ta ksiazke tak fajnie ze wyobrazilam sobie te wszystkie kwiaty i przygotowania i musze stwierdzic ze to sa chwile dla ktorych warto zyc.Wiem ze to byla 2 czesc kwartetu weselnego lecz po tej mam ochote na 1 ktorej nie czytalam bo taki romantyzm i przypomnnienie jest czasem mile.

Jaguś | 2012-07-12
Przeczytana: 12 lipca 2012

Czytając tą książkę przez pewien czas chciałam wystawić jej bardzo negatywną opinię. Niby wszystko pięknie, ślicznie, ale brakowało mi większych emocji. Chciałam, żeby książka, a zwłaszcza romans, poruszył mnie podczas czytania. Doczekałam się :) Łzy, śmiech, wzruszenie.. Czytając tą książkę, można spodziewać się tego wszystkiego. Nawet Emmaline, która na początku czytania wydawała mi się nudna i zbyt poukładana, naiwnie romantyczna, okazała się przyjemną i zabawną bohaterką. Wg mnie jedna z lepszych powieści Roberts, a z "Kwartetu" ta część podoba mi się póki co najbardziej :)

Katarzyna Busłowska | 2015-10-24
Przeczytana: 24 października 2015

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Wiedziałam, że są dla siebie stworzeni (pewnie nie tylko ja). Już w poprzedniej części, gdy pokłócili się w mieszkaniu Mac. Tak mogą kłócić się tylko ludzie, którym na sobie zależy. Wiedziałam:) Na tym etapie wiadomo już, z kim ułożą sobie życie pozostałe panie. Trzeba przyznać, że perfekcyjna Parker i nieco nieokrzesany mechanik samochodowy Mal to świetne połączenie.

Jednak, wracając do Jacka i Emmy, chciałabym przekonać się jak będzie wyglądało ich wspólne życie. Czy będzie miało coś wspólnego z tą wizją Jacka o miniwanie, powiększającym się mięśniu piwnym i zakazie pokera.

Muszę przyznać się do tego, że przebrnęłam przez te strony, w których Emma rozpaczała nad swoim złamanym sercem płacząc razem z nią. Ten moment, gdy Jack schował klucze do kieszeni... To było podłe. Najgorsze, że nawet nie zdawał sobie z tego sprawy. Dla niego to było naturalne: odebrać kobiecie możliwość wtargnięcia do jego twierdzy. Nie potrafiłam go jednak znienawidzić. Wybaczyłam mu w pełni, gdy...

wiejskifilozof | 2014-01-16

Biorąc owo książkę do ręki bałem się,że będzie przesłodzona.Nic bardziej mylnego.Na szczęście pani Norze udało się uniknąć wylania tony lukru na kartki.To dobrze napisany romans, gdzie można dobrze się poczuć czytając go.Emma organizatorka ślubów z firmy Przysięgi,zaczyna spotykać się z Jackiem.Łączy ich seks, wspólne kolacje.Jak choćby ta w Nowym Jorku.Książka jest bardzo domyślna,mimo to nie przeszkadzało mi to ani trochę i z wielką przyjemnością doczytałem do końca.

Anna | 2013-07-20
Przeczytana: 18 lipca 2013

Tak jak wcześniej pisałam, opisując pierwszą książkę z tej serii, miałam nadzieję, że drugie podejście będzie mniejszym rozczarowaniem - niestety pomyliłam się.Historia równie naiwna i głupkowata, jak ta w pierwszej części. Póki co odpuszczam sobie dwie kolejne części, bo czuję, że kolejnych rozczarowań pod rząd nie dam rady przetrawić.

BeataT | 2015-02-28
Przeczytana: 28 lutego 2015

Niby romans, ale taki z klimatem ;) Cztery przyjaciółki w dzieciństwie bawiły się w wesela i tak odnalazły w sobie pasję, które postanowiły zrealizować. Ta cześć opowiada o florystce jak układa kwiaty w cudne dekorację i oczywiście nie może się obejść bez miłości ... dla mnie wyobrażanie sobie tych wspaniałości , które Emma tworzyła to bajka - gdzie się chce przebywać i podziwiać :)))
Polecam ja mam zamiar przeczytać kolejne części :)))

Charlie1608 | 2013-07-25
Przeczytana: 25 lipca 2013

Po raz kolejny mówię to głośno - Kocham Norę Roberts! Tylko ona potrafi tak stworzyć bohaterów, by znalazł się ktoś z kim możemy się identyfikować.
Tym razem mamy Emmę i Jacka, a ich historia jest inna niż wcześniejsze ;) Jak każda jest wyjątkowa, i jak każda sprawia że na koniec aż cieplej robi się na sercu. Wszystko czego potrzebujecie to dobrej kawy i koca - bo książka wchłonie was bez reszty. Miałam moment, który sprawił że zezłoszczona na treść książki odłożyłam ją na chwilę na półkę, ale jak to ja, nie mogłam się powstrzymać ;)
Od razu ją stamtąd zabrałam i dokończyłam.
Cudowna zaletą twórczości Nory jest to, że jej książki się wsiąka jak woda gąbkę.
Polecam gorąco, tym bardziej, że akcja się rozwija a przed nami - czytelnikami - jeszcze dwie części ;)