Goecja

Tłumaczenie: Dariusz Misiuna
Książka jest przypisana do serii/cyklu "BIBLIOTEKA WIEDZY TAJEMNEJ". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Fox Publishing
Goecja
83-913114-5-7
Nemosja

W tradycji magicznej Zachodu nie ma takiej księgi, która by cieszyła się równie złowieszczą sławą, jak "Goecja", czyli "pierwsza księga" Małego Klucza Salomona. Trudno też znaleźć księgę, która by w tak dużym stopniu czerpała z bogateg dziedzictwa demonologii Wschodu, pierając swe żywe istnienie na nieprzerwanym ciągu zniekształceń. Przez wieki utrzymywana w tajemnicy, od przeszło stu lat, kiedy została udostępniona szerokiemu kręgowi czytelników, wzbudza grozę i niepewność nie ustępujące choćby na trochę po dokładnym jej poznaniu.

Hekate | 2013-07-02
Przeczytana: 01 lipca 2013

Z samym stylem pisarskim Crowleya niewiele ma wspólnego, choć z 2 strony skutkuje to jej pełną zrozumiałością, a i czyta się ją ekspresowo.
Jeśli o kwestię wydania chodzi myślę że bez zarzutu - mnogość przypisów i ilustracji utrudnia nawet bardzo opornym czytelnikom błędne rozumowanie.
Trochę zbyt wiele powtórzeń - część kompletnie niepotrzebnych.
Jeśli zaś chodzi o samą treść, to nie poczuwam się do tego aby ją negować. Od siebie powiem tylko tyle że trochę zniechęca nagminne łączenie mnóstwa religii - nie jestem przekonana czy zasadne.

Kasianka | 2015-09-29
Drakullak | 2015-06-25