Sovereign Ladies The Six Reigning Queens of England
historyczna

Rządziły w różnych epokach. Dzierżyły władzę absolutną lub mniej czy bardziej ograniczoną głosem parlamentu, ale wszystkie musiały zmierzyć się z wyzwaniami, jakich nie znali królowie.

Krystyna | 2012-02-25
Na półkach: Przeczytane, 2012
Przeczytana: 24 lutego 2012

Właściwie nie ma się czego przyczepić - nie ma błędów i przekłamań, autorka starała się przedstawić losy, a przede wszystkim sposób sprawowania władzy przez królowe Anglii.
Jednak książkę wyjątkowo długo czytałam, w jakiś sposób była nużąca. Może spowodowane to było usiłowaniem autorki przedstawiania królowych w dobrym świetle - chwilami trochę na siłę?
Oczywiście warto ją przeczytać - chociaż opuszczenie rozdziału poświęconego Elżbiecie II nie zaszkodzi. Siłą rzeczy jest to rozdział o jeszcze panującej królowej, a więc jest on bardzo poprawny i nie znajdziemy w nim nic ciekawszego od oficjalnych informacji wydostających się z pałacu.

Majesty | 2011-04-10
Przeczytana: październik 2010

Z dbałością o szczegóły napisane biografie królowych Anglii.

Kate_Bennet | 2016-07-11
P_Natalia | 2016-02-08