Uczeń Ciemnej Strony

Wydawnictwo: Amber
Dark Apprentice
star wars
dona

Admirał Daala, wierny sługa Imperatora, po kilkunastu latach opuszcza rejon Otchłani i wypowiada wojnę światom Nowej Republiki. Luke Skywalker, ostatni mistrz Jedi, rozpoczyna w swojej Akademii szkolenie kandydatów na przyszłych rycerzy. Jednak niektórzy jego uczniowie zafascynowani są tajemnicą Ciemnej Strony Mocy...

Kain | 2017-05-10
Przeczytana: 10 maja 2017

Hmm, no po prostu dalsza część trylogii o akademii. Przyjemna, ale tyłka nie urywa. Jak ktoś lubi to uniwersum, to będzie zadowolony.

Bogdan Brykman | 2016-01-13
Przeczytana: 13 stycznia 2016

Gwiezdne wojny w wydaniu książkowym, książka świetna szkoda tylko, że to nie jest początek serii, ale jej środek.

Sebastian Janek | 2017-02-15
Przeczytana: 15 lutego 2017

Tom drugi łączy kilka wątków, których głównym celem jest wyścig. I tak Daala prześciga się z NR o to, kto dokona pierwszego decydującego uderzenia, Luke ściga się z czasem z tajemniczym bytem, który chce zawładnąć umysłami jego uczniów, a Leia i Han szukają antidotum na tajemniczą chorobę Mon Mothmy.

Akcja przyśpiesza do granic możliwości, przez co czyta się ją szybko, ale nie mogę tego określić jako plus. Zdecydowanie jakość opisanych historii jest gorsza niż poprzednio, a do średniej EU jest dość daleko. Niestety.

Bartłomiej Zuławnik | 2013-01-28
Przeczytana: 28 stycznia 2013

Pozycja ta staneła mi jak "klucha w gardle" której autor używa w co drugim akapicie. Admirał Ackbar zachowuję się jak Jar-Jar i jeszcze wątek z dziećmi Solo w zoo kompletnie nie potrzebny. Co jak co jedna z pierwszych książek SW wiec i tak jakiś plus się należy za wprowadzenie nowych postaci i lekkie poruszenie tematu Exar Kuna.

Immanuel_Thrawn | 2017-04-09
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Star Wars