Tysiąc kulek

Tłumaczenie: Beata Walczak-Larsson
Wydawnictwo: Jacek Santorski & Co
Tusen kulor
medimuse

Mroczny thriller dla młodzieży. Osaczenie. Podłość nauczycieli. Namiętne uczucia. Trójka nastolatków, wklinowanych pomiędzy własne przysięgi, podejrzenia rodziców i policyjne interwencje. Co jest ważne? Co jest uczciwe? Gdzie kończy się zabawa, a zaczyna prawdziwa zbrodnia? Jaki jest TWÓJ system wartości?

Natalia | 2013-08-24
Przeczytana: 23 sierpnia 2013

Niebanalna, wciągająca książka.

Tysiąc kulek w desce Galtona - desce z gwoździami rozmieszczonymi na kształt trójkąta, gdzie kulki spadające z góry odbijają się od gwoździ na różne strony. Jakie jest prawdopodobieństwo, że skierują się w prawą stronę, a jakie w lewą? I jaki będzie ostateczny rozkład kulek? Wydarzenia w książce ciągle oscylują wokół tego problemu - bo chodzi tu w dużej mierze o życiowe wybory i decyzje, które zawsze w jakiś sposób zmieniają naszą przyszłość. Przed takimi wyborami stają także bohaterowie: siedemnastoletni Markus, Åsa i Allan. Pada też wiele pytań: o źródło przemocy, o przyjaźń i zaufanie, o problemy z równouprawnieniem.

Zakończenie mnie nieco rozczarowało.

Kasiulek | 2011-01-15
Przeczytana: 15 stycznia 2011

.... za dużo tych kulek... zagubiłam się i nie wybrnęłam... szkoda kolejna książka która mnie nie porwała

Moim zdaniem ludzie dzisiaj zatracili system wartości.Gonią za czymś co nie jest do końca ważne.Kult pieniądza i sławy jest wszędzie na około tylko szkoda,że nikt nie uczy jak radzić sobie z emocjami.Dlaczego ?? Bo nikt tego nie umie.Tylko nie którzy gubią się tak,że jedynym dla nich wyjściem jest wejście na drogę karną.
Na samym początku poznajemy trójkę dzieci Asa,Markus i Allana.Asa oraz Markus przyjaźnią się od najmłodszych lat. Dwóch chłopców już w przedszkolu zawiązuje braterstwo krwi.Asa za to zajmuje się deską Galtona,jedynym jej zajęciem staje się robienie statystyk.Historia Allana łączy całą trójkę.
Allan od zawsze był trudnym dzieckiem.Zaniedbany przez rodziców i nie udolność wychowawców jeszcze to pogłębiały. Pewnego dnia dziecko zawziętości i nie mocy przyrzekło,że "da popalić" swojej wychowawczyni.Dotrzymuje słowa.Markus jest pomiędzy młotem a kowadłem.Asa ma trudny wybór przed sobą.Nie chce opowiadać całej książki jestem pewna że jest warta uwagi.
...

Devilevey | 2016-03-23
Przeczytana: 23 marca 2016

Wciągający thriller, w dodatku ze statystyką w tle, nie mógłby nie urzec mnie swoją krótką, acz dynamiczną historią. Zakończenie pozostawia pewien niedosyt, ale zdecydowanie książka mi się spodobała :)

mosquitokiller | 2011-03-09
Przeczytana: wrzesień 2007
MasterOfCookiez | 2011-04-09
Przeczytana: 09 kwietnia 2011

Muszę się zgodzić z poprzedniczką - idzie zgubić się w tych wszystkich kulkach.
Książka mnie nie wciągnęła, ale wymęczyłam ją jakoś do końca. Niestety, prawdopodobnie od teraz będzie mieszkać gdzieś w najdalszych odmętach mojego książkowego regału...

Aisog | 2011-06-22
Przeczytana: 15 maja 2011

Pogubiłam się.
Próbowałam, czytałam kilka razy te same fragmenty ale niestety nie potrafiłam przeczytać książki do końca.
Raczej nie będę do niej wracać i próbować zrozumieć.
Szkoda. Myślałam że będzie dobra.

Myosotis | 2013-04-01

Zaczynałam tysiąc razy. Najdalej doszłam do 3/4 i się zgubiłam. Nie zacznę więcej.

Dominika | 2016-09-20
Przeczytana: 20 września 2016