Bohaterowie i dowódcy II wojny światowej

Wydawnictwo: Alma-Press
9788370203733
historyczna

Druga wojna światowa była globalną konfrontacją państw demokratycznych z dyktaturami brytyjskie imperium i Stany zjednoczone przeciwstawiły się wspólnie tyranii nazimu i faszyzmu. W tym konflikcie zbrojnym walczono na wszystkich kontynentach i oceanach, a w każdym z uwikłanych w wojnę kraju pojawili się wybitni dowódcy i bohaterowie, którzy wyróżnili się w zmaganiach na lądzie, morzu i w powietrzu. Niniejsza książka zawiera w porządku alfabetycznym minibiografie wielu z najwyżej cenionych dowódców i przywódców, sława których wiąże się nierozerwalnie z historią II wojny światowej: Brytyjczyków Montgomeryaego i Wingateaa, Amerykanów, takich jak Patton i Eisenhower, Niemców, m.in. Rommla i Dönitza, oraz wielu innych.

DSG | 2015-04-09

ciekawie zredagowany leksykon o najsłynniejszych dowódcach II wojny światowej, a może raczej o tych, którzy wykazali się na froncie, na ziemi i w powietrzu, dla interesujących się historią II wojny światowej - dobry prezent dla pradziadka

darek78 | 2013-05-19
Arckov | 2012-08-26