Poznańskie procesy 1956: proces trzech

Poznańskie procesy 1956: proces trzech
978-83-928466-0-4
historyczna
kasia85

Książka opowiadająca o procesie trzech, czyli proces ludzi z czerwca '56. Autorka dedykuje publikację nieżyjącym już: Józefowi Foltynowiczowi, Jerzemu Sroce i Kazimierzowi Sroce. "Foltynowicz, Sroka i Żurek mieli tego pecha, że znaleźli się w niewłaściwym miejscu o nie- właściwym czasie. Skazanych w „procesie trzech” powinno się uznać za ofiary systemu" – uważa Przyborowska.

kasia85 | 2010-06-23
Przeczytana: 2009 rok

Polecam osobom zainteresowanym tematyką Poznańskiego Czerwca, a szczególnie procesami. Pierwsza książka w całości opisująca jeden z pierwszych procesów tzw. "proces trzech". Autorka przedstawiła w niej również dalsze losy oskarżonych oraz ich rodzin.

Karla | 2010-07-04
Na półkach