Poznański Czerwiec 1956. Relacje uczestników

Wydawnictwo: Bonami
978-83-89621-70-2
historyczna
kasia85

Materiały i dokumenty zebrane przez A. Ziemkowskiego dzięki prowadzonej przez dziesiątki lat kwerendzie dotyczącej wydarzeń Czerwca 1956 r., które stanowiły bazę wyjściową książki, pozostawił autor w prywatnym archiwum zdeponowanym w Fundacji Wielkopolskie Archiwum Solidarności. Na jubileusz 50-lecia poznańskiego powstania Fundacja postanowiła nadać dziełu Ziemkowskiego taką formę wydawniczą, aby trafiło do szerszego kręgu odbiorców, posiada ono bowiem walory źródła historycznego... Relacje uczestników stanowią zarazem atrakcyjną formę wydarzeń sprzed półwieczawprawdzie subiektywnego, ale żywego, mogącego zaspokoić ciekawość historyczną uczestników.

kasia85 | 2010-06-23
Przeczytana: 2010 rok