Ludzie Czarnego Kręgu

The people of the Black Circle
8320710138
Ludzie, Czarnego, Kręgu
dona

Conan, barbarzyńca z Cymerii - jednej z krain istniejącego przed 12 tysiącami lat świata — był w swym burzliwym życiu gladiatorem i złodziejem, najemnym żołnierzem i piratem, ambasadorem i generałem... Ten prostoduszny awanturnik o herkulesowej sile, niepokonany w boju i szlachetny wobec słabszych, łasy na doczesne dobra i kobiece wdzięki, kroczy przez mroki barbarzyńskiego świata zwyciężając potwory i podstępnych czarowników, by w końcu zostać władcą samodzielnego państwa. Oto jedna z jego przygód.

Immortalon | 2014-02-14
Przeczytana: 27 lutego 2013

Pierwszą rzeczą, jaka rzuca się w oczy czytelnikom tej książki, jest z pewnością rysunkowa postać Arnolda Schwarzeneggera, który dzierżąc oburącz miecz groźnie pręży swe muskuły w oczekiwaniu na kolejnego przeciwnika, któremu mógłby spuścić tęgi łomot. Taki właśnie jest główny bohater opowiadania Ludzie czarnego kręgu, autorstwa amerykańskiego mistrza fantasy Roberta Ervina Howarda - twardy, nieustępliwy, o bojowej naturze i wiecznym nastawieniu na walkę. Conan, bo to o nim mowa, jest już postacią - legendą, która zapisała się na kartach fantastyki niemalże jako archetyp męskiego bohatera książek spod znaku 'magii i miecza'.

Pełna recenzja:

lub24 | 2013-08-25
Na półkach: Przeczytane, Fantasy
Przeczytana: 25 sierpnia 2013

Czytam ten epizod z życia Conana ;) co jakiś czas, już od wielu lat i za każdym razem daję ocenę bdb.

Chyba najdłuższe pojedyncze opowiadanie Howarda. Jest w nim cała charakterystyka Conana. Świetna rozrywka chociaż wolę krótsze historie o Conanie.

Tradycyjnie dla chcących oderwać myśli i przenieść się chociaż na chwilę do krainy gdzie wszystkie problemy życiowe Conan rozwiązuje z sukcesem prostym cięciem swojego długiego miecza ;)

Siemomysła | 2015-10-18
Na półkach: 2015, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 18 października 2015

Niewątpliwie mamy tu do czynienia z klasyką. Wszak to Conan. A jednak równie niewątpliwie jest tak, że w naszych czasach nie sposób nie uznać tego utworu za klasyczny przykład jak nie pisać ;)
Myślę, że Conana jednak znacznie lepiej się ogląda niż czyta.

kipog | 2014-07-09
Przeczytana: 08 lipca 2014

Niestety rozczarowanie - za dużo nazw i szczegółów - cierpi na tym klimat i akcja. Lepsze "Robaki z ziemi". A samo tłumaczenie też nie sprzyja - lepiej się czytało w tłumaczeniu w zbiorze z wyd. REA.

Hekate | 2014-01-05
Przeczytana: 05 stycznia 2014

To moja pierwsza opowieść o Conanie jaką czytałam.
Z początku nieco się w niej gubiłam ale ostatecznie jednak mnie wciągnęła.
Całkiem sympatyczna opowieść na jeden wieczór.

Ergo_sum | 2015-08-30

Conan. Po prostu. :-)