Kochanek z północnych Chin

Wydawnictwo: W.A.B.
L'amant de la Chine du Nord
838555467X
monotema

Historia znana z książki "Kochanek", spisana przez autorkę na nowo w 1991 roku, na wieść o śmierci "Chińczyka".

Patrycja | 2014-05-07
Przeczytana: 07 maja 2014

Opowiadanie o wielkiej miłości i pasji nieznających granic. Historia romansu między dziewczyną (15 lat) i dojrzałym mężczyzną (27 lat), których dzieli każdy możliwy aspekt: wiek, status społeczny, rasa i pochodzenie. Ich relacja choć pełna miłości i namiętności jest skazana na niepowodzenia.

Choć historia opowiedziana jest dość chaotycznie wzbudza wiele emocji. Opowiadanie jest pełne erotyki, która jest szokująca, kiedy pomyśli się ile główna bohaterka ma lat.

Morrigan | 2012-05-12
Przeczytana: 12 maja 2012

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Książka "Kochanek z północnych Chin" opowiada tą samą historię, którą autorka przedstawiła nam w "Kochanku", ale kładzie nacisk na relacje między bohaterką a Chińczykiem oraz bohaterką i Chińczykiem a ich rodzinami. Jest to powieść, która okazuje się być tak na prawdę scenariuszem filmowym. Obserwujemy zmianę sposoby narracji oraz wprowadzania dialogów w porównaniu do wcześniejszej powieści autorki. Rozdarcie bohaterki jest tutaj dużo bardziej widoczne i podkreślone; bohaterki, która szuka rozkoszy oraz pasji. Książka jest warta polecenia, zwłaszcza biorąc pod uwagę pogłębioną analizę postaci. Dla tych, którzy mieli jednak okazję przeczytać "Kochanka" ta druga powieść, która dotyka tego samego tematu, może być nużąca.

silver0333 | 2016-10-12
Przeczytana: 14 października 2016