Dolina grozy

The Valley of the Worm
832070894X
Dolina, grozy
dona

"Powoli, ostrożnie, opuściłem się w dół i ruszyłem w stronę milczącego obozowiska. Tu zatrzymałem się, przejęty grozą. Spotykałem śmierć w wielu postaciach, wiele razy przed nią uciekałem i wiele razy sam dokonywałem rzezi, gdzie krew lała się jak woda, a na ziemi pozostawały stosy trupów. Tutaj jednakże napotkałem spustoszenie, którego skala przeraziła mnie i oszołomiła. Z klanu Borgiego nie pozostał przy życiu nikt. Nawet jedno ciało nie było kompletne. Niektóre namioty stały jeszcze, inne, spłaszczone, wgniótł w ziemię ogromny ciężar".

Guede | 2015-09-07

Prawdopodobnie zawyżyłem ocenę książki ale jest to po prostu w/g mnie, najlepsze opowiadanie, czy tam zbiór opowiadań E. Howarda. Znacznie lepszy niż jego opowiadania o Conanie. Ma w sobie jakąś epickość, coś co nadaje tej prozie wartości. To chyba jedno z niewielu godnych polecenia utworów tego schematycznie piszącego pisarza, którego utwory nadają się doskonale, na scenariusze gier komputerowych.

kipog | 2012-09-13
Przeczytana: 01 września 2012

Pierwsze opowiadanie lepsze niż drugie. W drugim za dużo namodził autor. Nie jest to Conan i zaczynając to czytac trzeba ciągle sobie przypominać - to coś innego i rzeczywiście pisarz tworzy coś innego, nowe mity etc. POlecam dla rozrywki.

lub24 | 2013-01-29
Na półkach: Przeczytane, Fantasy
Przeczytana: 27 stycznia 2013

2 opowiadania, które nie zbliżają się ani przez chwilę do poziomu Conana :) Wyglądają jak wprawki, poszukiwanie tematów dla kreowania nowych bohaterskich sag. Pierwsze opowiadanie dużo lepsze od drugiego w klimatach "rzymskich".

Logan | 2013-08-25

Krótka i całkiem przyjemna lektura. Jak dla mnie świetne połączenie klimatów "Magii i Miecza" z mitologią Cthulhu.

Ergo_sum | 2015-08-30

Klasyka mojej biblioteczki fantasy.

kejsi72 | 2017-02-02
Marek Nowowiejski | 2016-10-21