7 zaginionych tajemnic sukcesu

Tłumaczenie: Marta Czub
Wydawnictwo: Onepress
6 (5 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
The Seven Lost Secrets of Success: Million Dollar Ideas of Bruce Barton, America's Forgotten Genius
978-83-246-1968-9
biznes, firma, sukces, Vitale
biznes, finanse
Karol Cetlin

W latach dwudziestych i trzydziestych ubiegłego stulecia Bruce Barton cieszył się statusem gwiazdy rozpoznawalnej w całej Ameryce -- jako odnoszący niezwykłe sukcesy człowiek reklamy, który zrewolucjonizował swoją branżę. Stworzył jedne z najbardziej pamiętnych i długowiecznych sloganów oraz kampanii reklamowych w historii. Rozumiał, co warunkuje sukces w biznesie oraz reklamie, i dzielił się tą wiedzą w bestsellerowych książkach, dzięki którym jego imię znalazło się na ustach wszystkich.
Bruce Barton był w swoich czasach tak popularny, że w 1938 roku jakiś zazdrośnik napisał: "Niemal codziennie pojawia się historia o człowieku nazwiskiem Barton. Barton mówi, Barton proponuje, Barton podaje dłoń, Barton się śmieje, Barton się krzywi. Wszędzie tylko Barton, Barton, Barton". W epoce informacji, przeładowanej nowymi pomysłami, nowymi faktami, nowymi doniesieniami, nowymi badaniami, nowymi książkami, nowymi wiadomościami, nie jesteśmy żadną miarą w stanie zapamiętać wiadomości z dnia poprzedniego. Umyka nam wiedza pracowicie gromadzona przez pokolenia poprzedników. Kiedy zapominamy o sprawdzonych sposobach, jesteśmy zmuszeni dochodzić do nich ponownie metodą prób i błędów (zazwyczaj przeważają te ostatnie). Uczenie się na własnych porażkach to głupota, jeśli można ich uniknąć, sięgając do krynicy geniuszu Bruce"a Bartona -- proroka reklamy.
Siedem ODNALEZIONYCH sekretów sukcesu.

Karol Cetlin | 2010-06-29
Przeczytana: 29 czerwca 2010

Dobra książka dla Copywritera jak i innych osób zainteresowanych pisarstwem. Nauczysz się z niej pisać skuteczne oferty reklamowe oraz nabędziesz kilka przydatnych umiejętności które pomogą Ci w biznesie.

zaczek1989 | 2014-10-14
michał | 2014-04-23